Mančesteryje (Didžioji Britanija) vykstančio 2017-2018 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų antrojo etapo moterų komandų sprinto lenktynėse penktadienį Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė penktą vietą.

Dmitrijaus Leopoldo treniruojamos lietuvės atrankoje tarp 16-os komandų buvo septintos (33,748 sek.). Geriausiai pasirodė vokietės Kristina Vogel ir Miriam Welte (32,604 sek.).

Simona ir Miglė (33,331 sek.) pirmajame etape 0,562 sek. pralaimėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionėms, dukart pasaulio ir triskart Europos čempionėms Rusijos dviratininkėms Darijai Šmeliovai ir Anastasijai Voinovai (32,769 sek.), kurios atrankoje buvo antros (33,268 sek.).

Iš 16-os komandų į pirmą etapą pateko 8. Keturių pirmo etapo važiavimų nugalėtojos tęsė kovą dėl medalių: dvi stipriausios komandos lenktyniavo dėl aukso, o kiti du duetai kovojo dėl bronzos. Finale vokietės 0,769 sek. pranoko ruses, o kovoje dėl trečios vietos Kinijos komanda „Holy Brother“ 0,109 sek. aplenkė Nyderlandų dviratininkes.

S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė pirmajame pasaulio taurės varžybų etape Pruškove (Lenkija) buvo ketvirtos. Kovoje dėl bronzos lietuvės nusileido taip pat Rusijos atstovėms. Po dviejų pasaulio taurės etapų Lietuva (725 tšk.) tarp 18-os komandų yra ketvirta. Lietuves lenkia tik vokietės (1000 tšk.), rusės (850 tšk.) ir olandės (825 tšk.).

Moterų daugiakovės varžybose (omniume) Lietuvos atstovė Olivija Baleišytė, treniruojama Antano Jakimavičiaus ir Solveigos Baleišytės, užėmė aštuntą vietą. 19-metė panevėžietė, kuri pirmajame etape buvo dešimta, surinko 68 taškus.

Aukso medalį iškovojo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių komandų persekiojimo lenktynių vicečempionė amerikietė Jennifer Valente (139 tšk.). Sidabro medalį pelnė pasaulio ir dukart Europos čempionė britė Katie Archibald (134 tšk.), o bronzos – 2015 metų Europos vicečempionė danė Amalie Dideriksen (120 tšk.).

O.Baleišytė pirmojoje rungtyje – skreče (30 ratų, 7,5 km) – užėmė dešimtą, antrojoje – tempo lenktynėse – 14-ą, o trečiojoje – atkrintamosiose lenktynėse – penktą vietas. Po trijų rungčių mūsų šalies dviratininkė buvo septinta. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai) –

O.Baleišytė buvo 15-a. Ji savo taškų kraičio nepapildė.

Daugiakovėje dalyvavo 23 dviratininkės iš tiek pat šalių. Teisę dalyvauti pasaulio taurės varžybų daugiakovėje yra iškovojusios 24 šalys. Pasaulio daugiakovės reitinge klasifikuojamos 475 dviratininkės iš 50 šalių. O. Baleišytė šios rungties pasaulio reitinge užima devintą vietą. Pasaulio taurės varžybų bendrojoje įskaitoje O.Baleišytė (500 tšk.) tarp 30 klasifikuotų dviratininkių yra šešta. Pirmauja J.Valente (950 tšk.).

Šeštadienį moterų keirine dalyvauja S.Krupeckaitė, o vyrų sprinte – Vasilijus Lendel.