0

Geriausiai 2010 metų Lietuvos sportininkei dviratininkei Simonai Krupeckaitei penktadienį Vilniuje, Lietuvos televizijos didžiojoje studijoje, surengtame tradiciniame geriausiųjų šalies sportininkų pagerbimo vakare įteiktas kasmetis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prizas – Stanislovo Kuzmos skulptūra „Šaulys“ ir 50 tūkst. litų čekis.

28-erių metų dviratininkė geriausia Lietuvos sportininke išrinkta antrus metus iš eilės.

S. Krupeckaitė pernai pasaulio dviračių treko čempionate Danijoje iškovojo aukso medalį keirino rungtyje, 500 m atskiro starto lenktynėse užėmė antrąją vietą bei pelnė bronzos medalius asmeninėse ir komandų (su Gintare Gaivenyte) sprinto rungtyse. Europos čempionate Lenkijoje Lietuvos dviratininkė pelnė sidabro medalį keirino rungtyje ir bronzos padovanojimą 200 m sprinto rungtyje. S. Krupeckaitė praėjusių metų gegužės 29 dieną Rusijos sostinėje Maskvoje per Europos taurės varžybų antrąjį etapą pagerino pasaulio 200 metrų sprinto rungties rekordą.

Geriausiai šalies sportininkei „Šaulį“ įteikė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. „Moterys Lietuvoje viską gali. Simona taps olimpine čempione“, – pažymėjo Seimo vadovė.

„Norėčiau padėkoti visai šeimai: tėveliui Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, mamytei - Lietuvos dviračių sporto federacijai ir visai sporto visuomenei bei žmonėms, kurie visada yra šalia manęs“, - po apdovanojimo sakė geriausia šalies sportininkė.

S. Krupeckaitė, kurią treniruoja vyras Dmitrijus Leopoldas, LTOK, loterijų firmos „Olifėja“ ir dienraščio „Lietuvos rytas“ surengtuose tradiciniuose rinkimuose surinko 62963 taškus.

Antrąją vietą užėmė pasaulio čempionato bronzą iškovojusios Lietuvos krepšinio rinktinės lyderis Linas Kleiza . Jo sąskaitoje - 52566 taškai. Trečias liko pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato bronzos medalio laimėtojas Justinas Kinderis. Jis surinko 36555 taškus.

L. Kleizai skirtas 15 tūkst. litų čekis, o J. Kinderiui atiteko 10 tūkst. litų.

Iš vienuolikos laureatų apdovanojimų iškilmėse dalyvavo tik penki: S. Krupeckaitė, J. Kinderis, kanojininkai Raimundas Labuckas ir Jevgenijus Šuklinas bei sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.

Geriausios 2010 metų komandos rinkimuose pirmąją vietą užėmė pasaulio čempionato bronzos laimėtoja Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Taurę Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Vladui Garastui įteikė kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus.

LTOK geriausią metų sportininką, kuriam įteikiamas „Šaulys“, renka nuo 1994 metų.

Geriausio 2010 metų Lietuvos sportininko rinkimų rezultatai.

1. Simona Krupeckaitė (dviračių sportas) - 62963 tšk.

2. Linas Kleiza (krepšinis) - 52566

3. Justinas Kinderis (šiuolaikinė penkiakovė) - 36555

4. Tomas Gadeikis ir Raimundas Labuckas (baidarių ir kanojų irklavimas) - 34203

5. Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika) - 32635

6. Jevgenijus Šuklinas (baidarių ir kanojų irklavimas) - 32414

7. Mindaugas Mizgaitis (imtynės) - 31551