Savaitgalį Italijoje vykusiose dvejose pirmos kategorijos moterų dviračių lenktynėse puikiai pasirodė Rasa Leleivytė („Aromitalia - Vaiano“). Trečiosiose „Giro dell'Emilia" lenktynėse šeštadienį 28-erių metų lietuvė finišavo ketvirta, o pirmą kartą surengtose „Gran Premio Bruno Beghelli“ lenktynėse sekmadienį ji užėmė šeštą vietą.

R.Leleivytė šeštadienį pelnė 35, o sekmadienį – 25 pasaulio reitingo taškus.

„Giro dell'Emilia" lenktynių nugalėtojos titulą apgynė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir Europos čempionato bronzos medalių laimėtoja italė Elisa Longo Borghini („Wiggle High5“). Ji 98,8 km nuvažiavo per 2 val. 20 min. 59 sek. (vid. greitis – 42,048 km/h). Antrą vietą užėmė PAR dviratininkė Ashleigh Moolman („Cervelo - Bigla“, +3 sek.), o trečią – baltarusė Aliona Omeliusik („Canyon - SRAM“, +13 sek.).

Neseniai Europos čempionate penktą vietą užėmusi R.Leleivytė kovoje dėl ketvirtos vietos aplenkė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionę ir praėjusių metų pasaulio vicečempionę olandę Anną van der Breggen („Rabobank - Liv“). Jos nuo nugalėtojos atsiliko 18 sek.

Lietuvos čempionė Daiva Tušlaitė („Inpa - Bianchi“, +2.03) užėmė 37-ą vietą.

Iš 126 startavusių dviratininkių klasifikuota 121.

„Gran Premio Bruno Beghelli“ lenktynes po finišo sprinto laimėjo australė Chloe Hosking („Wiggle High5“). Ji 79,8 km nuvažiavo per 1 val. 53 min. 38 sek. (vid. greitis – 40,022 km/h). Antra finišavo Londono olimpinių žaidynių ir triskart pasaulio čempionė olandė Marianne Vos („Rabobank - Liv“), trečia – italė Barbara Guarischi („Canyon - SRAM“), ketvirta – italė Arianna Fidanza („Vto Veneto“), o penkta – švedė Emilia Fahlin („Ale Cipollini“). D.Tušlaitė užėmė 24-ą vietą.

Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-25 vietas užėmusioms dviratininkėms.

Iš 127 startavusių dviratininkių finišavo 101.

Buvusi Lietuvos čempionė R.Leleivytė į pirmą šešetą šį sezoną pateko devynis kartus.