Antradienį Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas. Rytinėje dalyje pasirodė du lietuviai, o pirmasis į baseiną šoko Andrius Šidlauskas, dalyvavęs 50 m krūtine atrankoje.

Lietuvis distanciją įveikė per 28.47 sek. ir šeštajame plaukime buvo dešimtas, o bendroje įskaitoje liko 31-as. Kvalifikacijoje iš viso varžėsi 58 dalyviai.

Greičiausi ryte buvo amerikietis Nicas Finkas ir baltarusis baltarusis Ilja Šimanovičius. Jie buvo užfiksavo identišką rezultatą – 26,66 sek.

A. Šidlausko šios rungties karjeros rekordas – 27,39  sek.

Primename, kad A.Šidlauskas kiek anksčiau varžėsi ir 100 m krūtine rungtyje, bet savo pasirodymą baigė pusfinalyje, kai užėmė 12-ąją vietą.

Kiek vėliau į baseiną šoko ir 200 m laisvu stiliumi rungtyje dalyvavusi Sylvia Statkevičius. Ji antrajame plaukime buvo antra, kai distanciją įveikė 2 min. 3.03 sek. ir įskaitoje užėmė 32-ą vietą iš 50 dalyvių bei į pusfinąlį nepateko.

Kanadoje besitreniruojanti jaunoji Lietuvos sportininkė per karjerą greičiausiai šį nuotolį yra plaukusi per 2 min. 1,86 sek.

Šiandien vakare lietuvių laukia dar du svarbūs startai, nes Danas Rapšys varžysis 200 m laisvu stiliumi finale, o Kotryna Teterevkova dėl medalio kovos 100 m krūtine finale.