Europos čempionatui besirengianti Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė iškovojo antrąją pergalę Panevėžyje vykstančiame tarptautiniame vaikinų krepšinio turnyre „Global Games“. Sekmadienį įspūdingai sutriuškinę amerikiečius, pirmadienį Mariaus Linarto auklėtiniai tik po atkaklios kovos 63:59 (15:16, 15:20, 17:10, 16:13) palaužė metais jaunesnius argentiniečius.

Atkakliai prasidėjusiose rungtynėse nei vienai komandai ilgokai nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Įpusėjus kėliniui po Gilvydo Birutos ir Mindaugo Kupšo metimų lietuviai įgijo dviejų taškų pranašumą (7:5), o po dviejų Pauliaus Dambrausko baudų metimų mūsiškiai dar truputį nutolo - 11:8. Net keturis tolimus metimus per pirmąjį ketvirtį pataikę argentiniečiai ne tik

neleido lietuviams atitrūkti, tačiau sužaidus dešimt minučių turėjo minimalų pranašumą - 16:15.

Antrąjį kėlinį argentiniečiai pradėjo trijų minučių spurtu 7:0 ir po dar vieno tolimo metimo svečių pranašumas šoktelėjo iki aštuonių taškų - 23:15. Nors vienu metu argentiniečių pranašumas buvo dar padidėjęs (25:16), lietuviai atsakė tiksliais Giedriaus Staniulio, Osvaldo Matulionio, P.Dambrausko bei Augusto Pečiukevičiaus metimais ir išlygino rezultatą - 26:26. Įsismaginę argentiniečių snaiperiai dar kartą truktelėjo komandą į priekį (34:28), o įpusėjus susitikimui buvo priekyje - 36:30.

Antrajame kėlinyje sužaidus keturios minutes Argentinos rinktinė pirmą kartą padidino persvarą iki dviženklės (42:32), tačiau P.Dambrauskas tritaškiu ir G.Biruta metimu iš po krepšio sumažino lietuvių atsilikimą perpus - 37:42. Nepaisant minutės pertraukėlės, argentiniečių puolimas visiškai sustojo, o spurtą 8:0 surengę lietuviai įgijo trijų taškų persvarą - 45:42. Nors kėlinio pabaigoje svečiai kiek atsigavo, prieš lemiamą ketvirtį priekyje jau buvo Lietuvos komanda - 47:46.

Ketvirtajame kėlinyje ir toliau vyko apylygė kova, tačiau sąlygas jau diktavo Lietuvos rinktinė. Po įspūdingo G.Birutos dėjimo bei E.Stanionio tritaškio įpusėjus ketvirčiui lietuviai įgijo devynių taškų pranašumą (58:49), o per likusį laiką svečiams nieko nuveikti nepavyko. Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 63:59.

Argentinos krepšininkai tragiškai metė baudų metimus. Tikslą pasiekė vos 3 metimai iš 14 bandymų.

Lietuva: O.Matulionis 15 (tritaškiai 3/4), G.Biruta 12 (8 atk. kam.), P.Dambrauskas 11, A.Pečiukevičius 9 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), G.Staniulis 7 (9 atk. kam.), O.Varanauskas 4, M.Kupšas 3, D.Tarvydas 2.

Argentina: N.Copello 11, M.Dellia 8 (baudos 2/7), L.Massarelli, E.Basabe, F.Giorgetti ir P.Garino - po 7.