Penktosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės turnyro finalo rungtynėse Pitsbergo „Penguins“ klubas pirmadienį trečiajame pratęsime 4:3 (2:0, 0:1, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė reguliariojo sezono nugalėtojus Detroito „Red Wings“ ledo ritulininkus, kurie pirmauja serijoje iki keturių pergalių 3:2.

Pirmąsias dvejas finalo rungtynes savo arenoje „Red Wings“ laimėjo (4:0 bei 3:0), o „Penguins“ arenoje komandos pasidalijo po pergalę (2:3 ir 2:1).

Pergalingą įvartį pirmadienio mače nugalėtojams 110-ą žaidimo minutę pelnė Petras Sykora.

Svečių gretose - penktose pagal trukmę per visą Stenlio taurės finalų istoriją rungtynėse - įvarčiais pasižymėjo Marianas Hossa, Adamas Hallas bei Maxas Talbotas.

Įvarčių autoriai arenos šeimininkų gretose - Darrenas Helmas, Pavelas Daciukas ir Brianas Rafalskis.

Šeštąsias Stenlio taurės turnyro finalo rungtynes klubai trečiadienį žais „Penguins“ arenoje. Jei prireiks septintojo mačo, jis Detroite bus žaidžiamas šeštadienį.

Per dešimt pastarųjų sezonų „Red Wings“ komanda Stenlio taurę iškovojo tris kartus (1977, 1998 ir 2002), o finale žaidžia jau 23-ią kartą per visą klubo istoriją. Pagrindinio prizo savininke Detroito ekipa buvo 10 kartų per visą klubo istoriją.

„Penguins“ ledo ritulininkai Stenlio taurės savininkais buvo du sezonus iš eilės - 1991 ir 1992 metais.