Daugiau nei kėlinį dešimtyje žaidusi Gargždų „Banga“ nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją ir iškovojo pelnytas lygiąsias pajūrio derbyje prieš progų nesugebėjusį išnaudoti Klaipėdos „Atlantą“ XXVII-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture. Be įvarčių 0:0 (0:0) pasibaigusios dvikovos rezultatu labiausiai turėtų džiaugtis dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidęs Panevėžio „Ekranas“, turnyro lentelėje nuo klaipėdiečių atsiliekantis keturiais taškais.

Be ant atsarginių suolelio paliktų Donato Kazlausko ir Mariaus Papšio dvikovą pradėjęs „Atlantas“ pusę kėlinio nesugebėjo sukurti nei vienos progos, pasibaigusios smūgiu į vartus. Aikštės šeimininkai patikimai gynėsi ir nedavė atsipalaiduoti svečių gynybai, rengdami greitas atakas abiem flangais.

12-ąją minutę Aurelijus Staponka sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, gražiai kulnu atmetė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Artūrui Juchno, šis vienu lietimu pabandė surasti Evaldą Grigaitį, tačiau saugas kamuolio nepasiekė.

Kėlinio viduryje įsižaidė Ernesto Veliulio ir Evaldo Razulio duetas. 22-ąją minutę puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu, tačiau perdavimas krašto saugui buvo šiek tiek netikslus. Po keturių minučių rezultatyviausias „Atlanto“ futbolininkas iškrapštė kamuolį kelių gynėjų apsuptyje ir puikiai išvedė E.Veliulį vieną prieš vartus, tačiau laiku vartus palikęs Rimantas Bogužas krisdamas kojomis atmušė varžovo smūgį.

Nepatenkintas rungtynių eiga, svečių treneris Konstantinas Sarsarnija dar pirmajame kėlinyje į aikštę metė M.Papšį. „Atlantas“ padidino žaidimo greitį, tačiau naujų progų nesukūrė.

35-ąją minutę stadione nuvilnijo atodūsis, kai po perdavimo iš užribio A.Juchno baudos aikštelėje priėmė kamuolį ir puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Miką Kurą. Tačiau saugas apmaudžiai smūgiu pataikė į gynėją.

„Bangos“ užduotis rungtynėse labai apsunkino kėlinio pabaigoje dvi korteles per 5 minutes „užsidirbęs“ Andrius Butkus.

Po pertraukos pačioje pirmoje atakoje „Atlantas“ privalėjo išsiveržti į priekį, tačiau E.Razulis įsigudrino nepataikyti į vartus iš 5 metrų atstumo po to, kai „Bangos“ gynėjai nesugebėjo atmušti M.Papšio perdavimo.

Dešimtyje žaidę aikštės šeimininkai neatsitraukė į akliną gynybą. 55-ąją minutę po „Atlanto“ klaidos aikštės viduryje „Banga“ surengė kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs A.Juchno tolimu smūgiu patikrino antrąsias rungtynes starto vienuoliktuke pradėjusio Mindaugo Malinausko budrumą.

Po A.Staponkos reido kairiajame krašte aikštės šeimininkai turėjo puikią progą įmušti įvartį, tačiau po puolėjo perdavimo į baudos aikštelę visiškai laisvas E.Grigaitis smūgiu kaire koja apmaudžiai nepataikė į vartus 62-ąją minutę.

Praėjus dviems minutėms analogiškos progos prie „Bangos“ vartų neišnaudojo Tadas Eliošius. Saugas gavo puikų perdavimą, suklaidino gynėją ir visiškai laisvas smūgiavo į tolimą kampą, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto. Jau kitos atakos metu Audrius Urbšys perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusio Karolio Urbaičio gargždiškių baudos aikštelėje, tačiau nesugebėjo atiduoti tikslaus perdavimo T.Eliošiui.

75-ąją minutę A.Staponka galėjo išnaudoti dar vieną „Atlanto“ klaidą, perėmęs kamuolį, tačiau, dideliam sirgalių nusivylimui, į tolimą vartų kampą nepataikė.

Laiku ir vietoje atsidūręs K.Urbaitis 82-ąją minutę išgelbėjo Gargždų komandą nuo garantuoto įvarčio, išmušdamas kamuolį praktiškai nuo vartų linijos po į baudos aikštelę įsiveržusio A.Urbšio bandymo perkelti kamuolį per vartus palikusį R.Bogužą.

Per likusį laiką „Atlantui“ surengti vartų šturmo nepavyko. Jau per teisėjo pridėtą laiką dar vieną progą po kampinio turėjo E.Razulis, tačiau jo smūgis galva praskriejo šalia skersinio.

Gargždų „Banga“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:0 (0:0).

„Banga“: R.Bogužas, R.Borusas, M.Gudauskas, V.Bedoidze, A.Ivanauskas, K.Urbaitis, E.Grigaitis (80 min. I.Gerkenašvilis), M.Kura (62 min. T.Salamanavičius), A.Juchno, A.Butkus, A.Staponka.

„Atlantas“: M.Malinauskas, A.Jokšas, M.Beneta, M.Kazlauskas, K.Gnedojus, Z.Jesipovas (33 min. M.Papšys), G.Žukauskas, E.Veliulis (69 min. D.Kazlauskas), T.Eliošius (78 min. L.Baranauskas), A.Urbšys, E.Razulis.

Įvarčiai: Geltonos kortelės: K.Urbaitis (13), A.Ivanauskas (31), A.Butkus (36, 41), A.Juchno (71), T.Salamanavičius (85), R.Bogužas (90+2); A.Urbšys (48), E.Veliulis (68).

Raudonos kortelės: A.Butkus (41).

Rungtynių teisėjai: D.Rumšas, A.Šeškus, G.Arakelianas. „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės "Tauras" 22 1 1 20 13:68 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Valskis („Sūduva“) – 17 įvarčių, K.Bilinskis („Žalgiris“) –16, E.Razulis („Atlantas“) – 15, A.Staponka („Banga“) ir A.Buinickij („Ekranas“) – po 10.