REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau kaip šimtas Europos parlamentarų ragina Lietuvos politikus nedrausti abortų, nes tai būtų žmogaus teisių pažeidimas, pranešė LTV naujienų tarnyba. Seimui po pateikimo pritarus tai numatančiam įstatymo projektui, visuomenėje netyla diskusijos, nevieningi šiuo klausimu ir patys medikai. Juk gydytojas, iš įsčių pašalinęs vaisių, tarytum sulaužo Hipokrato priesaiką.

REKLAMA
REKLAMA

Priėmus gyvybę motinos įsčiose saugantį įstatymą, moterys negalėtų nutraukti nėštumo savo noru, išskyrus atvejus, kai pavojus grėstų pačios gimdyvės gyvybei.

REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos Sąjungos šalių, moteriai pageidaujant, nėštumą galima nutraukti, kol vaisiui sueis 3 mėnesiai. Kasmet Lietuvoje šia teise pasinaudoja iki 10 tūkst. moterų.

Specialistai teigia, kad nėštumo nutraukimas – naujos žmogaus gyvybės sunaikinimas, nes 12 savaičių sulaukęs vaisius jaučia skausmą, reaguoja į šviesą, girdi, jo širdelė plaka taip, kaip žmogaus. Dabar moderni įranga padeda išgyventi net prieš laiką gimusiems 22 savaičių naujagimiams.

REKLAMA
REKLAMA

„Tas žmogus yra žmogus, ir neturėtų būti taip moters noru atliekami abortai. Žmogus mažasis – jis taip pat renkasi juk gyvybę“, – mano Eglė Markūnienė, KMU Neonatologijos klinikos vadovė.

Vis dėlto patys medikai pripažįsta, kad dėl abortų draudimo yra nevieningi.

„Medikų bendruomenė skyla natūraliai, nes dalis medikų, davę Hipokrato priesaiką, supranta, kad naikiname sveiką vaikelį. Mes savo prigimtimi, kaip medikai, turėtume būti ir naujagimio, ir vaisiaus, kol jis negimęs, galų gale – ir motinos sveikatos advokatai“, – teigia Eimantas Švedas, KMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai tvirtina, kad draudimai nėra veiksmingi, nes kiekviena moteris, norinti atlikti abortą, turi teisę tai padaryti kaimyninėje Europos Sąjungos šalyje. Taip dabar daro Lenkijos, Airijos ir Maltos moterys. Iš 27 ES šalių abortai draudžiami tik šiose trijose.

„Nuogąstaudami dėl galimų neigiamų pasekmių kaip gausėjantys kriminaliniai abortai ir grėsmės moters gyvybei, kai jei atliekami, mes manome, kad neturėtų būti draudimais reguliuojama ši jautri sritis“, – LTV „Panoramai“ sakė Rima Vaitkienė, Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorė.

REKLAMA

Seimui po pateikimo abortų draudimui pritarus, Briuselyje piketą prie Lietuvos ambasados surengę politikai ir nevyriausybinės organizacijos ragino nepriimti šio įstatymo, o vėliau 110 Europos parlamento narių kreipėsi į Seimo pirmininką primindami, kad abortų draudimas yra vertintinas kaip žmogaus teisių pažeidimas.

Virginija Motiejūnienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų