Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate penktadienį debiutavo 23-ejų Lietuvos šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė.

B grupėje startavusiai lietuvei sužibėti nepavyko. Ji pirmu bandymu įveikė 1,78 m aukštį, bet 1,83 m aukštis jai „nepakluso“. Galutinėje įskaitoje U.Baikštytė pasidalino 19-22 vietas tarp 24 sportininkių, o iki finalo jai trūko 9 cm.

U.Baikštytė šią gegužę Atėnuose pagerino karjeros rekordą, kai įveikė 1,91 m aukštį. Šiemet ji debiutavo ir pasaulio čempionate, kur šoko 1,86 m ir buvo 21-a. Deja, po to čempionato ji nesėkmingai pasirodė Baltijos komandiniame čempionate, kur neįveikė jokio aukščio.

Į finalą pateko 13 sportininkių – visos, kurios įveikė 1,87 m aukštį. Paskutinę akimirką į finalą prasibrovė ukrainietė Julija Levčenka. Tituluotai sportininkei šis sezonas klostosi sudėtingai. Šį kartą ji vos trečiu bandymu įveikė 1,83 m aukštį, o vėliau tik trečiu mėginimu jai „pakluso“ ir 1,87 m aukštis. Į finalą pateko ir kitos dvi ukrainietės – Iryna Geraščenka bei Jaroslava Mahučich. Pagrindine favorite vadinama J.Mahučich atranką kaip tik ir pradėjo nuo 1,87 m aukščio, kurį įveikė antru mėginimu.