REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau kaip pusė moterų nesitikrina dėl krūties vėžio, nes sako nerandančios tam laiko, taip pat bijo ligos, rodo antradienį pristatyta visuomenės nuomonės apklausa.

Daugiau kaip pusė moterų nesitikrina dėl krūties vėžio, nes sako nerandančios tam laiko, taip pat bijo ligos, rodo antradienį pristatyta visuomenės nuomonės apklausa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neturinčios laiko pasitikrinti sveikatai nurodė 54 proc. tyrimo dalyvių, o bijančios ligos – 52 proc. dalyvių, per Nacionalinio vėžio instituto surengtą spaudos konferenciją sakė apklausą atlikusios bendrovės „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.

REKLAMA

Atlikus apklausą taip pat paaiškėjo, kad rūpestis savo sveikata nėra moters dienos prioritetų sąraše – tiek visų gyventojų, tiek atskirai moterų grupės požiūriu.

Paklausti, kokie yra moters kiekvienos dienos prioritetai, gyventojai dažniausiai nurodė namų ruošą (70 proc.), karjerą (54 proc.), toliau liko rūpestis šeimos narių sveikata (49 proc.). Moters sveikata liko ketvirtoje vietoje su 40 procentų.

Apklausiant tik moteris, namų ruošą pirmuoju prioritetu nurodė 79 proc. apklaustųjų, būti atsakinga darbuotoja – 49 proc., pasirūpinti šeimos sveikata – 41 proc., skirti laiko savo laisvalaikiui – 37 proc., o rūpestis sveikata liko tik penktoje vietoje, surinkęs 35 proc. moterų asmeniniuose prioritetuose.

REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijoje dalyvavusi jauna moteris Kristina Varkulevičiūtė papasakojo savo šeimos istoriją – būdama 16 metų nuėjo pasitikrinti dėl krūties vėžio, kartu pasitikrino ir mama, ir nors medikai tuomet jokių pakitimų mamai nenustatė, po pusmečio ji jau sirgo antros stadijos ypač agresyvios formos krūties vėžiu.

„Būdama 16-kos dėl konkrečių nusiskundimų nutariau apsilankyti pas mamologą, abi nuėjome su mama, mano mamai nieko nenustatė, man irgi viskas buvo normos ribose, bet po pusės metų nusprendusi pasitikrinti dar kartą mano mama sužinojo, kad jai – antros stadijos vėžys, ir visa tai baigėsi nelabai gerai. Tai buvo labai agresyvi, gana reta, šiuolaikinėms vėžio terapijoms nepasiduodanti forma. Kadangi sirgo ir mano močiutė krūties vėžiu, mes visos šeimos moterys nusprendėme pasitikrinti genetiškai, ir mano mamai buvo nustatytas krūties vėžio riziką didinantis mutavęs BRCA genas“, – pasakojo K.Varkulevičiūtė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų