Danijos futbolo rinktinė po 30 metų pertraukos žengė į Europos futbolo čempionato pusfinalį.

Danai ketvirtfinalio rungtynėse Baku 2:1 (2:0) įveikė Čekiją. Pusfinalyje jie žais su Anglijos ir Ukrainos poros nugalėtojais.

Paskutinį kartą Danija Europos čempionato pusfinalį buvo pasiekusi dar 1992 m., kai tapo čempione.

Čekus jie nubaudė greitu įvarčiu – po kampinio visiškai laisvas liko Thomasas Delaney, kuris smūgiu galva išvedė Daniją į priekį jau 5-ąją mačo minutę.

Persvarą nugalėtojai padvigubino prieš pat pertrauką – 42-ąją minutę Joakimas Mæhle atliko idealų perdavimą Kasperui Dolbergui, kuris ramiai nukreipė kamuolį į vartus.

Čekams intrigą atkurti pavyko vos prasidėjus antram kėliniui – Patrikas Schickas sulaukė komandos draugo perdavimo ir pelnė įvartį 49-ąją minutę.

Vis tik dar labiau atkurti intrigos Čekijai nepavyko ir čempionatas jai – baigtas.