Septintosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse Dainiaus Zubraus atstovaujamas San Chosė „Sharks“ klubas ketvirtadienį namuose 17,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) sutriuškino Nešvilio „Predators“ ledo ritulininkus, laimėjo seriją 4–3 bei ketvirtą kartą ekipos istorijoje iškopė į konferencijos finalą.

Savo aikštėje „Sharks“ komanda laimėjo pirmuosius du serijos mačus 5:2 (0:0, 0:1, 5:1) ir 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) bei penktąjį po pratęsimo – 5:1 (2:1, 2:0, 1:0). Trečiąsias bei ketvirtąsias rungtynes išvykoje San Chosė ledo ritulininkai pralaimėjo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2) ir 3:4 (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1; po trijų pratęsimų). Varžovų pranašumą išvykoje „Sharks“ po pratęsimo 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:1) teko pripažinti ir šeštajame serijos mače.

Ketvirtadienio rungtynėse lietuvis per 13 žaidimo minučių (12:58) kartą netaikliai metė į svečių vartus ir išvengė baudos minučių.

Per tris mačus atkrintamosiose varžybose puolėjas iš Lietuvos aikštelėje praleido 31 su puse (31:35) minutės, per kurias dusyk metė į vartus, blokavo varžovo metimą ir išvengė baudos minučių.

38-erių metų puolėjas D. Zubrus reguliariajame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 baudos minučių.

Ketvirtadienio rungtynėse įvarčius nugalėtojams pelnė Joe Pavelskis (9:02), Joelis Wardas (16:51), Loganas Couture'as (20:36; 2 rezultatyvūs perdavimai), Joe Thorntonas (40:32; 1 rezultatyvus perdavimas) bei Patrickas Marleau (43:54).

„Sharks“ vartininkas Martinas Jonesas atrėmė visus 20 svečių metimų bei pirmą kartą per šešerius metus atkrintamosiose varžybose į savuosius vartus nepraleido nė vieno įvarčio.

Stenlio taurės varžybų Vakarų konferencijos finale San Chosė „Sharks“ varžovais bus Sent Luiso „Blues“ ledo ritulininkai, kurie septyniuose (4–3) pusfinalio serijos mačuose įveikė Dalaso „Stars“ komandą. Pirmasis serijos iki keturių pergalių mačas Sent Luise bus žaidžimas sekmadienį.