Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė, vedama Domanto Sabonio, Vilniuje penktadienį 66:58 (17:15, 20:10, 15:12, 14:21) nugalėjo Latvijos bendraamžius. Tai buvo priešpaskutinės kontrolinės Sauliaus Štombergo auklėtinių rungtynės rengiantis Europos čempionatui.

Per 19 minučių Arvydo Sabonio sūnus, stebint tėvui ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiajam treneriui Jonui Kazlauskui, spėjo įmesti 18 taškų, atkovoti 14 kamuolių ir surinkti 29 naudingumo balus.

Lietuviai 4 taškais be atsako pradėjo rungtynes, tačiau varžovai neleido įsismaginti šeimininkams ir po tolimo metimo išsiveržė į priekį (7:6). Tačiau latviai pirmavo neilgai, lietuviai iš karto atsakė keliomis sėkmingomis atakomis ir po minutės jau turėjo 6 taškų persvarą (13:7). Iki ketvirčio pabaigos žaidimas išsilygino, tačiau pranašumą išlaikė Lietuvos komanda (17:15). Didžiąją laiko dalį pirmajame kėlinyje lietuviai žaidė be savo lyderio D.Sabonio.

Antrajame ketvirtyje vyko lygi kova ir S.Štombergas vėl į aikštę išleido D.Sabonį. Po šio 210 cm ūgio krepšininko dėjimo šeimininkai pirmavo 24:17 (5min.). D.Sabonio vedini lietuviai iki didžiosios pertraukos perėmė iniciatyvą ir sukaupė dviženklę persvarą (37:25).

Aktyviai ir puolę, ir gynęsi lietuviai trečiajame kėlinyje sužaidus 5 minutes neleido varžovams priartėti (44:30). Šeimininkai gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir išnaudojo savo progas atakuojant, o latviai sunkiai rinko taškus. Vienu metu Lietuvos komanda turėjo 18 taškų persvarą ir tik baigiantis ketvirčiui svečiams pavyko kiek sušvelninti skirtumą (52:37).

Paskutiniame ketvirtyje lietuviai kontroliavo padėtį didžiąją laiko dalį, tačiau baigiantis mačui kiek atsipalaidavo ir tuo pasinaudoję latviai atkūrė intrigą. Likus žaisti 27 sekundes ekipas skyrė tik 6 taškai. Tačiau per likusį laiką šeimininkai pergalės iš rankų nepaleido.

D.Sabonis buvo vienintelis Lietuvos krepšininkas, kuris pelnė dviženklį taškų skaičių. Martynas Varnas ir Jokūnas Švambaris surinko po 7 taškus. Gintaro Einikio sūnus Aidas, kaip ir kito krepšininko Sigito Biručio atžala Laurynas, pelnė 4 taškus.

Iš latvių taip pat tik vienam krepšininkui pavyko įmesti dviženklį taškų skaičių – 14 taškų pelnė Ervinas Mežniekas.

Statistika

Turkijoje vyksiantį Europos čempionatą Lietuvos U18 vaikinų rinktinė pradės liepos 24 d. rungtynėmis su Prancūzija. Be jos B grupėje lietuviams teks kautis su Anglijos ir Kroatijos bendraamžiais.