D. Motiejūnui debiuto NBA čempionate dar teks palaukti

Donatui Motiejūnui teko atidėti debiutą Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate. Pirmąsias rungtynes lietuvis praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau puolėjo atstovaujamas Hjustono „Rockets“ klubas po puikiai sužaisto lemiamo ketvirčio svečiuose 105:96 (27:22, 28:36, 17:23, 33:15) palaužė Detroito „Pistons“ komandą.

Gynėjų Jeremy Lino ir Jameso Hardeno vedamas Hjustono klubas sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus septynias minutes padidino pranašumą iki šešių taškų – 16:10. Likus žaisti dvi minutes skirtumas šoktelėjo iki aštuonių taškų (25:17), o lietuviui laiką leidžiant ant atsarginių žaidėjų suolo pirmąsias dvylika minučių „Rockets“ komanda laimėjo rezultatu 27:22.

Hjustono komandoje debiutavęs J.Hardenas nesustabdomai žaidė ir antrajame ketvirtyje, tačiau Kyle'o Singlerio du tolimi metimai iš eilės panaikino beveik visą svečių sukauptą persvarą – 43:41. Negana to, prasidėjus paskutinei minutei Detroito klubas persvėrė rezultatą savo naudai (56:55) ir įpusėjus mačui išliko priekyje.

Trečiajame kėlinyje iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai, kurie įgijo dviženklį pranašumą (79:69), o prieš lemiamą ketvirtį Detroito komanda buvo priekyje – 81:72.

Visgi šių rungtynių didvyriu tapo J.Hardenas. Gynėjas ketvirtajame kėlinyje tapo tiesiog nelaikomas, o svečiai ne tik panaikino visą deficitą, bet likus žaisti tris minutes jau buvo priekyje – 98:93. Per likusį laiką „Rockets“ komanda tik dar labiau nutolo ir NBA pirmenybes pradėjo pergale rezultatu 105:96.

J.Hardenas per 44 minutes surinko 37 (dvitaškiai 10/15, tritaškiai 4/10, baudos 5/6) taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė ir prarado po 4 kamuolius, blokavo varžovo metimą bei 2 sykius pažeidė taisykles.

15 taškų prie pergalės pridėjo Carlosas Delfino, 12 – J.Linas (8 rez. perd.), po 11 – Chandleris Parsonsas (7 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Omeras Ašikas (8 atk. kam.), 10 – Gregas Smithas.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Brandonas Knightas (15 tšk.), Gregas Monroe (14 tšk. ir 8 atk. kam.), Tayshaunas Prince'as (12 tšk.), K.Singleris (10 tšk.) bei Jasonas Maxiellas (10 tšk. ir 8 atk. kam.).