10
Mathew Leckie (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionato D grupėje trečiadienio vakarą buvo sužaisti du svarbūs susitikimai, kuriose dėl likusios vietos grumėsi trys klubai. Po jų paaiškėjo, kad prie grupės nugalėtojos Prancūzijos prisijungė ir į aštuntfinalį keliauja Australijos futbolininkai.

10

Titulą ginantys Prancūzai su 6 taškais jau buvo užsitikrinę bilietą į aštuntfinalį. Tuo tarpu Australija, Danija ir Tunisas turėjo stipriai pakovoti dėl likusios vietos. Galiausiai likusi antra vieta atiteko Australijos rinktinei.

Australijos futbolininkai po įnirtingos 1:0 įveikė danus.

Australijos ir Danijos rinktinių dvikovoje pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Nepaisant to, kad nei viena komanda nepasižymėjo įvarčiu, kamuolį didžiąją laiko dalį valdė danai, o australai puikiai tvarkėsi gynyboje.

Kur kas gyvybingiau prasidėjo antrasis rungtynių kėlinys, kuriame ypač užsivedę Australijos futbolininkai. Tačiau užsivedimas ne veltui, nes jau 61-ąją minutę Mathew Leckie išveda Australijos rinktinę į priekį 1:0 siųsdamas kamuolį tiesiai į danų vartų apatinį kampą.

71-ąją minutę į australų vartus skriejo taiklus Danijos rinktinės baudinys. Tačiau šįkart australams pasisekė, juos išgelbėjo nuošalė. Likusį laiką australai palaikė gerą tempą ir neleido danams pasivyti, galų gale džiaugėsi pergale 1:0.

Kitose rungtynėse susitiko Tuniso ir titulą ginantys Prancūzijos futbolininkai. Po atkaklios kovos tunisiečiai šventė minimalią pergalę 1:0.

Prancūzijos ir Tuniso rinktinių susitikime prancūzai nepersistengė nuo pat rungtynių pradžios. Prancūzai ne kartą klydo, o Tuniso rinktinė vos prabėgus 8 susitikimo minutėms skraidino kamuolį tiesiai į varžovų vartus, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Vėliau buvo pavojingų atakų, tačiau į pertrauką komandos iškeliavo be įvarčių.

Antrasis susitikimo kėlinys prasideda puikiomis progomis ir 58-ąją minutę vieną iš jų išnaudojo Tuniso rinktinė. Wahbi Khazri surengė įspūdingą reidą vartų link ir pasiųsdamas kamuolį tiesiai į apatinį vartų kampą ir išvedė Tuniso rinktinę į priekį 1:0.

Vėliau prancūzai bandė sugrįžti į rungtynes daug valdydami kamuolį, tačiau susikurti gerų progų jiems nepavyko. Tuniso rinktinė atsilaikė ir šventė pergalę 1:0.