Kauno „Žalgirio“ (7-9) krepšininkai savo gerbėjams vos neįteikė nuostabios dovanos.

Penktadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje 79:84 (17:28, 17:16, 25:11, 20:29) pralaimėjo Maskvos CSKA (12-4).

Pirmoje mačo dalyje aikštelėje dominavo svečiai iš Rusijos, tačiau po ilgosios pertraukos žalgiriečiams buvo pavykę perimti susitikimo kontrolę į savo rankas.

Rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis dvikovos akimirkomis.

Danielis Hackettas pelnė taškus pataikęs itin sudėtingą metimą ir likus 15 sekundžių, CSKA įgijo 3 taškų persvarą (79:76).

Po šio epizodo prasidėjo baudų metimų maratonas, kur geriau sekėsi svečiams iš Rusijos.

Aikštelės šeimininkai šiame susitikime beveik pusę savo taškų surinko baudų metimais (38/43 – 88,4%).

„Žalgiriečius“ į priekį tradiciškai vedė Brandonas Daviesas.

Amerikietis ant parketo praleido 29 minutes, per kurias pelnė 19 taškų (6/9 dvit., 7/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 19, Marius Grigonis 13 (3/5 trit.), Derrickas Waltonas 10, Edgaras Ulanovas 9, Aaronas White’as 8 (7 atk. kam.), Nate’as Woltersas 6.

CSKA: Danielis Hackettas ir Willas Clyburnas – po 19, Nando De Colo 13, Cory Higginsas 11, Sergio Rodriguezas 6 (1/6 dvit., 1/5 trit.), Andrejus Voroncevičius 5 (6 atk. kam.).

„Žalgiriui“ šį vakarą dėl traumų negalėjo padėti Antanas Kavaliauskas ir Leo Westermannas.

Tiesa, kauniečiai sulaukė pagalbos iš Pauliaus Jankūno, Mariaus Grigonio ir Nate‘o Wolterso.

Šis trejetas negalėjo padėti „Žalgiriui“ prieš tai vykusioje akistatoje. Iš jų geriausiai sekėsi M. Grigoniui.

Lietuvis per 25 minutes pelnė 13 taškų (3/5 trit.) ir surinko 15 naudingumo balų.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai kitas Eurolygos rungtynes žais ateinantį antradienį (sausio 8 d.) namuose prieš Stambulo „Anadolu Efes“ klubą.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 17:28

Rungtynių pradžia žadėjo atkaklią kovą. Nors priekyje beveik visada buvo svečiai, jų persvara įpusėjus pirmajam kėliniui siekė vos tašką (9:10).

Tačiau antroji ketvirčio pusė totaliai priklausė svečiams iš Rusijos. Per pirmąsias dešimt minučių CSKA įmetė visus 6 mestus tritaškius – iš toli pataikė net 5 skirtingi žaidėjai.

Tobulai metami tritaškiai leido maskviečiams greitai įgyti apčiuopiamą pranašumą (15:28).

2 kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 34:44 (17:28, 17:16)

Antrajame mačo kėlinyje žalgiriečiai savo priešininkams nebeleido taip lengvai kvėpuoti puolime.

Agresyvi gynyba ir sėkmingas puolimas Š. Jasikevičiaus auklėtiniams padėjo aptirpdyti skirtumą iki vienaženklės ribos (21:30).

Netrukus CSKA atsakė savo rezultatyviais išpuoliais ir vėl nutolo (26:39).

Galiausiai žalgiriečiams pavyko minimalia persvara laimėti antrą ketvirtį, tačiau bendras skirtumas siekė 10 taškų (34:44).

Prieš pat ilgąją pertrauką techninę pražangą užsidirbo teisėjų užfiksuota pražanga Brandonui Daviesui nepatenkintas Š. Jasikevičius.

Per pirmus du kėlinius „Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidęs B. Daviesas pelnė 8 taškus, Aaronas White‘as pridėjo 6.

Kauniečiai daugiau nei pusę savo taškų surinko baudų metimais (18/20 – 90%).

Pirmoje mačo dalyje CSKA komandai Nando de Colo pelnė 9 taškus, Danielis Hackettas – 8.

Antrajame ketvirtyje Rusijos klubas prametė visus 7 mestus tritaškius.

3 kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 59:55 (17:28, 17:16, 25:11)

Kauno „Žalgiriui“ prireikė 24 minučių, kad pataikytų savo pirmąjį tritaškį šiame mače.

Iš toli pataikęs Artūras Milaknis įkvėpė savo komandą galingam spurtui.

Penkių minučių atkarpą 16:4 laimėję kauniečiai po B. Davieso dvitaškio su pražanga pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį (54:52).

Ketvirčio pabaigoje tolimą Dericko Waltono metimą beveik su sirena neleistinai sustabdė CSKA lyderis Nando de Colo.

Amerikietis pataikė dvi iš trijų baudas, ir „Žalgiris“ prieš lemiamą kėlinį turėjo 4 taškų pranašumą (59:55).

4 kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 79:84 (17:28, 17:16, 25:11, 20:29)

Paskutinis ketvirtis sėkmingiau prasidėjo kauniečiams (63:57), tačiau CSKA netrukus kvėpavo mūsiškiams į nugaras (65:64).

Kauniečiai likus žaisti iki rungtynių pabaigos kiek daugiau nei 2 minutėms vis dar turėjo penkių taškų persvarą 74:69.

„Žalgirio“ arenos šeimininkai likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes dar turėjo 5 taškų persvarą (74:69), bet paskutinį žodį tarė D. Itoudžio kariauna.