0

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė užtikrintai 2:0 įveikė Lichtenšteino futbolininkus ir susigrąžino ketvirtąją poziciją savo atrankos grupėje.

Marijampolėje vykusioje dvikovoje lietuviai nemažai klausimų išsprendė jau pirmajame kėlinyje. Rungtynių pradžioje lietuvius į priekį išvedė Deivydas Matulevičius, o prieš pertrauką rezultatą padidino Tadas Kijanskas.

Kitose 2014 m. Pasaulio čempionato G grupės rungtynėse Bosnija ir Hercegovina svečiuose atsitiesė po praleisto įvarčio ir 2:1 svečiuose nugalėjo Slovakiją, o Graikija savo aikštėje 1:0 privertė pasiduoti Latviją.

Komentarai po rungtynių:

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Csaba Laszlo:

„Po rungtynių Latvijoje komanda sugebėjo atsigauti ir iškovoti pergalę. Turime džiaugtis šia pergale. Lichtenšteiną nelengvai – 1:0 – įveikė ir Graikija, o slovakai ir latviai prarado po du taškus.

Buvo svarbu turėti kantrybės. Sakiau žaidėjams – neskubėkite akis išdegę. Kontroliuokite kamuolį, paspauskite varžovus, leiskite jiems bėgti. Pirmajame kėlinyje mums tai pavyko gerai. Antrajame kėlinyje šiek tiek pavargome.

Mūsų strategija pirmaujant 2:0 buvo kontroliuoti kamuolį, šiek tiek privilioti varžovus ir sukurti erdvės kraštuose. Tačiau Lichtenšteino komanda nenorėjo atsiverti. Paskutines 20-30 minučių patys ėmėmės iniciatyvos ir turėjome gerų progų pasižymėti, tačiau jų neišnaudojome.

Noriu pagirti savo komandą, nes prieš dvejus metus Lichtenšteinui pralaimėjome išvykoje ir namuose sužaidėme lygiosiomis. Šiandien nugalėjome gana užtikrintai. Žaidėjai padarė tai, kas buvo svarbu nepaisant to, kad kai kurie po antrų rungtynių iš eilės atrodė nuvargę.”

Lietuvos rinktinės gynėjas Tadas Kijanskas:

„Nuo pirmųjų minučių nusiteikėme neleisti Lichtenšteinui įsijausti į žaidimą ir iš karto pradėjome spausti. Todėl krito ie pirmasis įvartis. Aišku, suveikė ir sėkmės faktorius, nes jų žaidėjas paslydo. Tačiau sėkmę užsitarnavome, nes spaudėme varžovus.

Antrasis įvartis krito po standartinės padėties. Man tai pirmasis įvartis rinktinėje. Kai komanda laimi ir įvartį įmušti, tikrai malonu. Turėjau dar vieną progą antrajame kėlinyje, bet šiek tiek nepavyko, kamuolys „nusipjovė“. Dublis būtų išvis smagu. Dar keliomis progomis nepasinaudojome. Antrojo kėlinio pabaigoje jautėsi jėgų trūkumas. Šiandien norėjome reabilituotis, ypač dėl aistruolių. Jų tribūna Rygoje atrodė labai gražiai.“

Lietuvos rinktinės puolėjas Deivydas Matulevičius:

„Rungtynės pavyko, pasiekėme tai ką norėjome – greitą įvartį. Įvykdėme trenerio reikalavimus, spaudėme varžovus. Įrodėme, kad esame geresnė komanda. Turėjome šiandien įrodyti visiems pesimistams, ir patys sau, kad galime įveikti tokias komandas.

Įmušę įvartį nusiraminome. Žinodami, kad pirmaujame, antrajame kėlinyje turbūt šiek tiek atsipalaidavome, leidome varžovams surengti pavojingų atakų. Vėliau susiėmėme. Galėjau šiandien pasižymėti keturis kartus, tačiau galbūt pritrūko meistriškumo, galbūt ir sėkmės. Yra ties kuo padirbėti.“

Lietuvos rinktinės saugas Gediminas Vičius:

„Komanda rimtai nusiteikė rungtynėms, ruošėsi labai susikaupusi, žinojo, ką reikia daryti aikštėje. Todėl pavyko nugalėti. Treneris perspėjo, kad varžovų komanda kovinga, stengsis iškovoti rezultatą. Negalima nusiteikti žaisti prieš silpną komandą, nes tokių nebėra.

Stengėmės spausti varžovus, ne viskas pavyko, bet tai pasiteisino. Įmušėme įvarčių ir tai svarbiausia. Galėjome įmušti ir daugiau, bet pritrūko tikslumo. Pergalė labai svarbi, tuo labiau kad jų nelabai yra daug. Tai duos teigiamą nusiteikimą kitai dvikovai.“

Lietuvos rinktinės gynėjas Vytautas Andriuškevičius:

„Smagu sugrįžti žaisti už rinktinę. Pergalė maloni, nes šiandien tikrai parodėme, kad buvome geresni. Palaikėme kamuolį, turėjome daugiau progų. Manau, kad viskas pavyko. Nutildėme tuos, kurie mus jau nurašė kaip paskutinius.

Lichtenšteino komanda kibi, žaidė kietą futbolą, todėl netrūko ir emocijų. Turėjome užduotį laikyti kamuolį ir prieš rungtynes, bet kai pirmavome 2:0, nebebuvo dėl ko skubėti į priekį.“

Lietuvos rinktinės saugas Gratas Sirgėdas:

„Debiutas man reiškia labai daug. Žaisti už nacionalinę vyrų rinktinę nori kiekvienas futbolininkas. Pirmas kartas tikrai būna malonus. Tokios tarptautinio lygio rungtynės prideda ir motyvacijos, ir patirties.

Kaip treneris ir prašė, šiose rungtynėse stengėmės kontroliuoti kamuolį, Manau, jog tas pavyko. Dabar svarbiausia trys taškai ir pergalė.“