• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Clickfree“ produktai atsarginėms kopijoms daryti – patogus, lengvas ir greitas būdas gerokai sumažinti riziką prarasti vertingus duomenis.

REKLAMA
REKLAMA

Ko gero, visi NK žurnalo skaitytojai žino, kad duomenys, laikomi kompiuteryje, gali atsitiktinai arba ne dingti ar būti pažeisti. Bylas nėra sudėtinga netyčia ištrinti, ypač jei tuo pačiu kompiuteriu naudojasi ne vienas vartotojas. Taip pat jas gali sugadinti virusas  ar tiesiog bylos gali būti pamirštos nukopijuoti naujo sistemos diegimo metu. Na, o skaudžiausias praradimas – sugedęs kompiuterio standusis diskas. To nesuplanuosi, neatspėsi ir tam vargu ar pasiruoši – tai nutinka netikėtai, o dažniausiai – pačiu netinkamiausiu metu, kai kompiuteryje  saugoma daug svarbios ar šiaip naudingos bei reikalingos informacijos.

REKLAMA

Šiuo metu technologiškai įmanoma atkurti nemažą dalį duomenų iš sugedusių diskų, jei jie nėra pažeisti mechaniškai. Tiesa, informaciją atkurti svarbu tik tuomet, jei ji buvo išties brangi. Mat atkūrimo paslaugos kaina gali siekti nuo kelių šimtų ir keliolikos tūkstančių litų – priklausomai nuo procedūros sudėtingumo ir atkuriamos informacijos kiekio. Taigi, vasaros atostogų nuotraukų iš svečios šalies atkūrimas gali kainuoti ne mažiau nei visa kelionė su papildomomis išlaidomis. Dažniausiai atkuriama tik labai svarbi informacija, pavyzdžiui, buhalteriniai duomenys, kuriems suvesti iš naujo reikia ypač daug darbo ir kainuoja tikrai nepigiai.

REKLAMA
REKLAMA

Problema aiški, tad kaip ją spręsti? Vienas būdas – kaupti rezervines informacijos kopijas kituose kompiuteriuose ar išoriniuose diskuose. Bet tai neapsaugo nuo galimo gedimo, mat visi kompiuteriai gali sugesti vienu metu, kad ir nuo žaibo išlydžio. Kitas variantas – reguliariai kopijuoti duomenis į kompaktinius diskus ir laikyti tokių diskų atsargas. Tai nėra labai patogu ir užima nemažai laiko. Na, o tam, kad kopijavimas būtu paprastas, galima naudoti kompanijos „Storage Appliance Corporation“ gaminamus „Clickfree“, kuriuos jums ir norime pristatyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Clickfree“ produktai skirti rezervinėms duomenų kopijoms, bet tam nereikia jokių žinių ar programinės įrangos. Viskas už vartotoją padaroma automatiškai. „Clickfree“ produktų būna dviejų rūšių: skirti kopijuoti kompaktiniai diskai ir išoriniai standieji diskai.

Pradėsime nuo kompaktinių diskų. Iš principo tai – įprasti įrašomieji DVD diskai, į kuriuos telpa beveik 4,7 gigabaito duomenų. „Beveik“ todėl, kad keliasdešimt megabaitų disko vietos jau užima „Clickfree“ programinė įranga. Programinė įranga apima rašomąją DVD programą (taigi jums nebūtina jos turėti, ar mokėti su ja elgtis), gana pajėgų tam tikrų bylų paieškos varikliuką ir ypač draugišką naudotojo sąsają.

REKLAMA

„Clickfree“ kompaktiniai diskai yra trijų rūšių:„Photo DVD Backup“, „Music DVD Backup“ ir „Office DVD Backup“. Pavadinimai pasako beveik viską apie šiuos diskus: pirmasis skirtas paveikslėlių ir nuotraukų archyvui, antrasis – muzikinių bylų atsarginėms kopijoms, o trečiasis – dokumentų kopijoms. Visas archyvavimo darbas bus atliktas per kelias minutes, tereikia įdėti diską į rašomąjį  kompiuterio DVD įrenginį.

REKLAMA

Programinė įranga, esanti diske, automatiškai pasileidžia ir, jei vartotojas nesikiša, susiranda visas kompiuteryje esančias nuotraukų, muzikos ar dokumentų bylas ir įrašo viską į kompaktinį diską. Tiesa, kadangi paieška vykdoma visame kompiuteryje be išimties, automatiniu būdu darydami atsarginę kopiją nenustebkite tarp muzikos bylų radę sisteminius „Windows“ garsus, o tarp dokumentų – jų pavyzdžius (template). Jei norite to išvengti, po automatinės paieškos galite sudėlioti varneles prie tų katalogų ar bylų, kurias iš tiesų norite išsaugoti. Beje, jei taip turėsite elgtis su ypač didelėmis bylų kolekcijomis, kurios užima daugiau nei 4,7 gigabaito, tai į kiekvieną diską teks žymėti vis kitą norimų išsaugoti bylų sąrašą.

Taigi, jokių žinių apie kopijavimą ar programinę DVD „kepimo“ įrangą – ir jūs turite puikią savo bylų atsarginę kopiją. Tokią pasidarėme ir mes, nors bandymams gavome tik vieną „Photo DVD Backup“ diską, į kurį mums nepavyko sutalpinti visos turimos nuotraukų kolekcijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diskai parduodami supakuoti po 3, 5 arba 10 vienetų.

Pliusai:

•    ypač paprasta naudotojo sąsaja;

•    kopija gali būti daroma ir automatiškai, ir naudojantis rankinėmis pasirinktimis;

•    nereikalauja jokių papildomų žinių.

Minusai:

•    DVD diskas yra rašomas, o ne perrašomas, taigi kiekvienai naujai kopijai reikės naujo disko;

•    paieška galėtų būti tikslesnė ir nesaugoti sisteminių bylų;

•    antrąkart darant kopiją, nėra galimybės automatiškai kopijuoti tik naująsias bylas;

•    nėra labai patogu, jei tam tikrų bylų kolekcija užima daugiau nei 4,7 gigabaito.

REKLAMA

Antrasis „Clickfree“ pasiūlymas – nešiojamieji standieji diskai su dar pažangesne įdiegta programine įranga, skirta rezervinėms kopijoms. Ji apima visus tris DVD diskuose siūlomus kopijavimo variantus ir juo dar praplečia. Iš viso programa ieško daugiau nei trisdešimt bylų rūšių ir jas kopijuoja. Be to, kopijuoti duomenis galima iš daugelio kompiuterių, pvz.: diske puikiai gali tilpti nedidelės įmonės ar visų šeimos narių bylų atsarginės kopijos.

REKLAMA

Tiesa, standusis diskas taip pat gali sugesti. Kopijavimas į DVD diskus yra patikimesnis, bet funkcionalumu jis toli gražu neprilygsta kopijavimui į nešiojamąjį diską. Tad jūsų teisė rinktis, matyt, priklausomai nuo to, kiek kopijuojami duomenys yra svarbūs.

Kaip ir į DVD diskus, kopijuojama gali būti automatiškai arba rankiniu būdu pasirenkant, ką kopijuoti, o ko – ne. Automatinis kopijavimas patogus tuo, kad jums net nereikės įsijungti kopijuojamo kompiuterio monitoriaus ar liesti jo klaviatūros bei pelės. Tiesiog ateinate, prijungiate išorinį „Clickfree“ standųjį diską prie laisvo USB lizdo ir palaukiate. Paprasta kaip du kart du. Be to, ar tai – ne pradedančiojo programišiaus svajonė? Atėjai, nukopijavai, turi. Ir nieks nei matė, nei girdėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokius diskus rekomenduojame saugoti nuo pašalinių, nes gauti bet kurio kopijuoto kompiuterio duomenis iš disko labai paprasta. Mūsų bandytame diske buvo 7 kompiuterių kopijos ir mes be vargo galėjome peržiūrėti bet kurio vartotojo bylas, susidaryti nuomonę apie tai, ką ir kaip veikia bei ką mėgsta kompiuteriu besinaudojantis žmogus ar žmonės. Tad duomenų kopijos – labai delikatus ir saugotinas dalykas. Neleiskite jo daryti žmogui, kuriuo nepasitikite.

REKLAMA

„Clickfree“ siūlo dviejų modelių skirtingos talpos nešiojamuosius diskus: mažesnysis yra  120 gigabaitų, o didesnysis – 160 gigabaitų talpos.

Pliusai:

•    ypač paprasta naudotojo sąsaja;

•    kopija gali būti daroma ir automatiškai, ir naudojantis rankinėmis pasirinktimis;

•    nereikalauja jokių papildomų žinių;

•    galima daryti daugelio kompiuterių duomenų kopijas;

•    pakartotinio kopijavimo galimybė.

REKLAMA

Minusai:

•    paieška galėtų būti tikslesnė ir nesaugoti sisteminių bylų;

•    norėtųsi, kad kaupiamos bylos būtų apsaugotos bent jau slaptažodžiais arba būtų šifruojamos – tai užtikrintų duomenų konfidencialumą bei jų savininkų privatumą.

Trumpai

„Clickfree“ produktai atsarginėms kopijoms daryti – patogus, lengvas ir greitas būdas, padėsiantis jei ne šimtu procentų tai gerokai sumažinti riziką prarasti vertingus el. duomenis. Nors šių produktų patikimumas nėra begalinis, tačiau naudojimo paprastumas beveik nusveria trūkumus, o šiame visuotinio laiko taupymo amžiuje paprastumas žmonėms itin svarbus.

Dainius Jakas

„Naujoji komunikacija“, Nr. 9

Šiame numeryje taip pat skaitykite:

Stalinių kompiuterių testas

„Intel Centrino“ antroji karta

ERP - verslo nervų sistema

Pagalba mokiniui internete

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų