Vakar vėlai vakare Kauno FBK „Kaunas“ futbolininkai išvykoje žaidė pirmąsias UEFA Čempionų lygos kvalifikacijos rungtynes su nykštukinės Andoros valstybės čempione „Santa Coloma“ ekipa. Lietuvos klubas šventė įtikinamą pergalę 4:1 (3:0) ir praktiškai užsitikrino patekimą į kitą etapą.

Kauniečiai Andoroje jautėsi kaip namie ir darbo ėmėsi nuo pirmųjų minučių. Jau 12 minutę į šeimininkų vartus krito pirmasis įvartis. FBK „Kaunas“ sėkmingai pakėlė kampinį ir iš varžovų gynėjų globos išsivadavęs Linas Pilibaitis preciziškai tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus – 1:0.

Net ir po pelnyto įvarčio mūsiškiai nebuvo linkę atiduoti iniciatyvos savo priešininkams ir toliau kontroliavo žaidimą. Kauniečių spaudimas nenuėjo veltui ir dar kartą davė vaisių 27 minutę, kai brazilas Rafaelis Ledesma savo firminiu baudos šūviu nuginklavo neužtikrintai sužaidusį oponentų vartininką ir padvigubino rezultatą – 2:0.

Tiesa, jau po šešių minučių savo progos sulaukė ir „Santa Coloma“ futbolininkai. Kauniečiai pažeidė taisykles savo baudos aikštelėje ir teisėjas nedvejodamas paskyrė vienuolikos metrų baudinį į Mariano Kello vartus. Vis tik prie kamuolio stojusio Julio Fernandezo koja sudrebėjo ir jis nesugebėjo pergudrauti FBK „Kauno“ legionieriaus iš Slovakijos.

42 minutę teisėjas paskyrė dar vieną vienuolikos metrų baudinį – šįsyk į Andoros čempionų vartus. Kartą jau pasižymėjusio Lino Pilibaičio smūgis buvo tikslus ir komandos pailsėti išėjo švieslentėje degant daugiau nei akivaizdžiai kauniečių persvarai 3:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip pat, kaip ir pasibaigė – vienuolikos metrų baudiniu, kai 58 minutę teisėjo gailestingumo sulaukė „Santa Coloma“ klubas. Alexanderis Rodriguezas, skirtingai nei jo komandos draugas pirmoje rungtynių pusėje, pasiuntė kamuolį į svečių vartus – 3:1.

Vis dėlto atgaivinti intrigos Andoros ekipai taip ir nebepavyko. FBK „Kaunas“ ir toliau diktavo žaidimo ritmą ir kūrė vieną progą po kitos. Galutinę vinį į šeimininkų karstą 80 minutę įkalė Rafaelis Ledesma - be didesnio vargo susitvarkęs tiek su varžovų gynėjais, tiek su vartininku, brazilas elegantišku smūgiu galva pelnė ketvirtąjį kauniečių įvartį - 4:1.

Iškovoję triuškinimą pergalę išvykoje Kauno futbolininkai gali jaustis pakankamai ramūs prieš atsakomąją dvikovą po savaitės namuose ir jau po truputį ruoštis mūšiams su kitu priešininku – Glazgo „Rangers“ klubu. Beje, panašu, kad Škotijos vicečempionai  nesitiki lietuvių lengvai užmėtyti kepurėmis, nes susitikimą Andoroje akylai stebėjo ir informaciją apie būsimus varžovus atsakingai rinko jų trenerio asistentai Ally‘s McCoistas ir Ianas Durrantas.

Kitų antradienį žaistų UEFA Čempionų lygos pirmojo kvalifikacijos etapo rungtynių rezultatai:

Borisovo BATE (Baltarusija) - Reikjaviko „Valur“ (Islandija) 2:0 (0:0)

Baku „Inter“ (Azerbaidžanas) - „FK Rabotnicki“ (Makedonija) 0:0 (0:0)

„Tampere United“ (Suomija) - „Budučnost“ (Juodkalnija) 2:1 (1:0)

Famagustos „Anorthosis“ (Kipras) - Jerevano „Piunik“ (Armėn) 1:0 (0:0)

„F91 Dudelange“ (Liuksemburgas) - „NK Domžale“ (Slovėnija) 0:1 (0:0)

„Llanelli AFC“ (Velsas) - „Ventspils“ (Latvija)  1:0 (1:0)

Tiranos „Dinamo“ (Albanija) - „FK Modriča“ (Bosnija)  0:2 (0:0)

„Valletta FC“ (Malta) - Petržalkos „Artmedia“ (Slovakija) 0:2 (0:0)

„S.S. Murata“ (San Marinas) - „IFK Goteborg“ (Švedija) 0:5 (0:3)