0

Kauno „VIČI-Aistės“ pergalingai užbaigė Baltijos moterų krepšinio lygos Elito C grupės rungtynes. Nugalėtojų titulą ginančios Lietuvos čempionės savo aikštėje nesunkiai įveikė Rygos TTT rezultatu 92:52 (21:11, 23:16, 22:16, 26:9) ir grupėje užėmė pirmąją vietą. Pralaimėjimas Latvijos komandai užkirto kelią į turnyro finalo ketverto varžybas, teigiama pranešime spaudai.

Zoninė Rygos TTT gynybos sistema privertė Mantą Šernių prašyti minutės pertraukėlės, sužaidus vos 2 minutes. Po jos „VIČI-Aisčių“ puolimas, kurio smaigalyje puikiai žaidė Lina Pikčiutė, problemų prie Latvijos komandos krepšio nebeturėjo. Po dviejų taiklių vidurio puolėjos metimų kėlinuko viduryje kaunietės pirmavo 13 taškų pranašumu - 16:3.

Pirmojo ketvirčio pabaigoje iki 8 taškų sumažėjusią persvarą „VIČI-Aistės“ antrajame kėlinuke atstatė per porą minučių. Mildai Sauliūtei užbaigus ataką iš po krepšio, kaunietės pirmavo - 25:11. Įpusėjus kėlinukui, Vita Kuktienė ir Courtnay Pilypaitis pataikė du tolimus metimus iš eilės, dvitaškį pridėjo Vaida Sipavičiūtė, o Kauno komanda spurtavo - 35:15.

Po didžiosios pertraukos „VIČI-Aisčių“ persvara trečiojo kėlinuko ketvirtą minutę išaugo iki 23 taškų - 55:32. TTT krepšininkės gynyboje ėmė naudoti zoninę gynybos sistemą, privertė kaunietes keletą kartų suklysti ir pelnė 7 „sausus“ taškus. Po minutės pertraukėlės aikštelės šeimininkių pranašumas vėl perkopė 20 taškų ribą, tačiau dar labiau padidinti atotrūkį kaunietėms trukdė prarasti kamuoliai.

Per paskutines 10 minučių „VIČI-Aistės“ dar pagerino gynybą, skirtumas ėmė sparčiai augti. Kėlinuko viduryje Aija Putnina baudų metimais padidino komandos persvarą iki 33 taškų - 79:46. Iki 8-osios kėlinuko minutės TTT komandai pavyko įmesti vos 5 taškus. Rungtynes taikliu metimu užbaigė Mantė Kvederavičiūtė.

„VIČI-Aistėms“ C. Pilypaitis pelnė 16 (8 rez. perdavimai), L. Pikčiutė ir V. Kuktienė - po 15 taškų.

TTT komandai L. Sukursa ir I. Krastina įmetė po 14 taškų.