• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Londone gyvenantis mūsų šalies rinktinės narys Marius Žaromskis Japonijoje neseniai tapo pasaulio bušido profesionalų „Dream“ čempionu. Tai – didžiausia lietuvių pergalė tarptautinėje arenoje per visą bušido istoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien 29-ąjį gimtadienį švenčiantis M. Žaromskis neslepia, kad šis laimėjimas jam suteikė daug džiaugsmo. Bušido federacijos prezidentas Donatas Simanaitis Mariaus pergalę apibūdina dar skambiau: „Tarp kovos menų šis turnyras – kaip „Formulė–1“ ar olimpinės žaidynės. Tai aukščiausias titulas, kokį gali pelnyti kovotojas.“

REKLAMA

Įspūdingi nokautai

Liepos 20 dieną į Tokijo sporto rūmus „Saitama Super Arena“ susirinkę 40 000 kovos menų aistruolių tapo neįtikėtino lietuvio triumfo liudininkais. Vidutinio svorio kategorijoje M. Žaromskis pergales iškovojo įspūdingais veiksmais.

Keturias minutes trukusiame pusfinalyje Marius smūgiais į galvą kairiąja koja bei rankomis nokautavo Japonijos MMA superžvaigždę Hyato Maha Sakurai. O finale vos per 2 minutes ir 22 sekundes lietuvis šventė pergalę prieš Jasoną Highą. Amerikietis krito nuo M. Žaromskio smūgio į galvą dešiniąja koja, o po papildomų varžovo smūgių rankomis J. Highas nebeatgavo sąmonės ir buvo išneštas iš ringo.

REKLAMA
REKLAMA

Naujajam čempionui M.Žaromskiui įteikti du nugalėtojo diržai (vienas – visam laikui, kitas – pereinamasis) ir 100 000 JAV dolerių čekis.

Pusfinalio kova su penkiskart „Shooto“ pasaulio čempionu H. M. Sakurai buvo nelengva. 34-erių 171 cm ūgio japono ir Mariaus galimybės buvo vertinamos šeimininko naudai – 70 prieš 30. Baigiantis 4 minutei kova buvo sustabdyta – konstatuota, kad japonui prakirstas antakis.

Medikai atidžiai apžiūrėjo sportininką ir, ilgokai pasvarstę, vis dėlto leido tęsti kovą. Tačiau vos atnaujinta ji tuoj baigėsi. Lietuviui pakako 10 sekundžių, kad japonų numylėtinį priverstų kapituliuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per pirmą raundo dalį maniau, kad galiu laimėti, – po pralaimėto pusfinalio kalbėjo H. M. Sakurai. – Bet kai akis užtemdė kraujas, pradėjau panikuoti. Gydytojas sustabdė kovą. Bijojau, kad nebeleis tęsti ir man bus įskaitytas pralaimėjimas. Mano kojų ir rankų smūgiai galingi. Mariaus – taip pat. Nežinau, kaip viskas įvyko...“

„Dream“ šiuo metu yra pagrindinė japonų MMA organizacija, tad tapti čempionu yra milžiniškas bet kurio pasaulio kovotojo laimėjimas.

M. Žaromskis – jo pirmasis treneris Zenonas Budraitis (Šiaulių sporto klubas „Saulė Fight Gym“) – profesionalu tapo 2005 metais ir dabar atstovauja Anglijos „London Shoot Fighters“ klubui. Tai buvo trylikta lietuvio pergalė bušido profesionalų ringe, vienuolika iš jų iškovota nokautais.

REKLAMA

Nepratęs prie dėmesio

Skambutis į Londoną (ten šiuo metu gyvena ir sportuoja naujasis čempionas) Marių Žaromskį užklupo per treniruotę. Tačiau sportininkas mielai pasidalijo dar neišblėsusiais įspūdžiais.

– Kaip jaučiasi Japoniją nustebinęs „Dream“ čempionas?

– Tai mano didžiausias laimėjimas, tačiau tuo gyvenimas nesibaigia. Viena svajonė jau išsipildė. Po truputį atsigaunu.

– Sulaukėte daug sveikinimų?

– Ir iš pažįstamų, ir nepažįstamų. Sulaukiau didelio dėmesio. Nors man tai nelabai patinka. Bet bandysiu su tuo susitaikyti.



Patys prisivirė košės




– Kaip rengėtės paskutinėms kovoms?

REKLAMA

– Po Naujųjų metų sužinojau, kad dalyvausiu šiame turnyre. Ketvirtfinalis vyko balandžio mėnesį. O pusfinalis ir finalas – liepą. Tikėjausi, kad pusfinalyje teks susigrumti su amerikiečiu, o finale – su japonu. Tačiau organizatoriai labai ilgai tylėjo, nesakė, su kuo teks kovoti.

Pagaliau sužinojau, kad jau pusfinalyje mano varžovas bus legendinis Japonijos kovotojas. Matyt, šeimininkai tikėjosi, kad Sakurai lengvai susitvarkys su manimi ir pateks į finalą. Patys ir prisivirė košės...

Sugebėjo neatsipalaiduoti

– Buvote gerai išanalizavęs japono kovas?


– Treneriai daugiau jį išnarstė. Žinojau, kad tai visapusiškas kovotojas - puikiai įvaldęs džiudžitsu, stiprus imtynėse. Tad su juo reikėjo kautis atsargiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Pusfinalyje varžovui prakirtote antakį. Kuriam laikui kova buvo sustabdyta. Medikai ilgokai apžiūrinėjo žaizdą, kol nusprendė, kad jis gali toliau kovoti. Pertraukėlė turėjo didelės įtakos galutiniam rezultatui?

– Tai japonui buvo suteiktas šansas pailsėti, jis buvo pavargęs. Gal visi laukė, kad aš atsipalaiduosiu, tikėdamasis žinios, jog kova sustabdyta. Bet stengiausi išlikti budrus.

– Daugiatūkstantinė arena jums švilpė ar plojo?


– Negirdėjau (juokiasi). Tuo metu mintimis jau buvau nuklydęs į finalą.

Reikia eiti iki galo

– Abi kovas laimėjote vienodais kojų smūgiais.

– Tik skirtingomis kojomis: vieną nokautavau dešiniąja, kitą - kairiąja koja.

– Tad kuris priešininkas buvo stipresnis?


– Manyčiau, Sakurai. Nors amerikiečio irgi negalima nuvertinti. Tiesiog jis gal buvo labiau išvargęs po pusfinalio kovos su brazilu Andre Galvao, kuris yra iškovojęs šešis pasaulio džiudžitsu čempiono titulus. Tąkart buvo mano diena. Gali būti, kad kitąkart, kai kovosiu su japonu ir amerikiečiu, bus ne mano diena.

REKLAMA

– Silpnų nervų žmonėms atrodė baisiai, kai kojos smūgiais patiesėte varžovus ir, kol šie neatsitokėjo, dar rankomis bandėte juos uždaužyti.


– Daug japonų, praleidę kojos spyrį, ilgai nelaukę, atsigauna ir toliau kovoja. Tad norint būti užtikrintam, kad varžovas nokautuotas, reikia eiti iki galo. Priešingu atveju pats pralaimėsi. Pasirinkimo nėra – arba tu, arba jis.

Prietarų daugėja

– Anksčiau esate prisipažinęs, kad pradėjote tikėti prietarais: kovojate mūvėdamas tas pačias kelnaites, naudojate tuos pačius rankų tvarsčius, prieš kovą neinate į dušą ir nesiskutate. Gal to jau nebedarote?

REKLAMA

– Viskas liko tas pat ir dar prisidėjo (šypsosi). Dabar dar su savimi vežuosi draugės talismanų.

– Tvirtinate, kad geriausios formos sportininkai yra 25-30 metų. Jums šiandien sukanka 29-eri. Jau pasiekėte savo viršūnę?

– Dar metus turiu atsargoje (juokiasi). 2008-aisiais buvau patyręs traumą, tad išgijęs norėjau ką nors pasiekti per šiuos metus. Šie metai man sėkmingiausi.

– Po triumfo „Saitama Super Arena“ sulaukėte daug pasiūlymų dalyvauti turnyruose?

– Be abejo. Visi tik ir svajoja nukauti diržo savininką. Bet negaliu išduoti Japonijos. Greičiausiai metų pabaigoje „Dynamite“ turnyre turėsiu apginti titulą. Gali būti, kad revanšo norės H. M. Sakurai.

Saulius Ramoška

Siūlome prisiminti, kaip Marius Žaromskis tapo pasaulio bušido čempionu ir pasižiūrėti jo pusfinalio bei finalo kovas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų