Prieš pradėdama savo neeilinį posėdį ketvirtadienio rytą Kauno miesto savivaldybės taryba pagerbs gražų būrį jaunųjų sportininkų, šauniai pasirodžiusių Atėnuose vykusiose 43-iosiose Pasaulio vaikų žaidynėse.

Lietuvai atstovavę Kauno sportininkai dalyvavo lengvosios atletikos, sportinės gimnastikos, plaukimo ir krepšinio varžybose. Žaidynėse iš viso dalyvavo net 2000 jaunųjų sportininkų bei trenerių iš 89 pasaulio miestų (36 valstybių). Kauno sportininkai šiame renginyje dalyvavo šeštą kartą ir šiemet pasiekė pačių geriausių rezultatų.

ELTA primena, kad net 6 medalius sportinės gimnastikos varžybose iškovojo žaidynių didvyriu pripažintas Kauno centro mokyklos auklėtinis Tomas Kuzmickas. Neprastų rezultatų pasiekė atskirose rungtyse kitas gimnastas Ernestas Liaškinas, nors ir nelaimėjęs medalių. Šiuos gimnastus parengė Kauno centro sporto mokyklos treneris Vladislovas Bogomolovas.

Pagirtinai varžybose pasirodė ir mūsų miesto plaukikai - Tadas Daškinas, plaukdamas 100 m peteliške, laimėjo aukso medalį, Erikas Svirskas, plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu, - sidabrą, o Jūratė Ščerbinskaitė, plaukdama 400 m laisvu stiliumi, taip pat iškovojo sidabro medalį.

Lengvosios atletikos varžybose dalyvavo penki Kauno pasiuntiniai. Geriausiai sekėsi Povilui Dabašinskui, kuris nustūmęs rutulį 14 m 49 cm ir iškovojo aukso medalį, o Edita Žukauskaitė laimėjo auksą šuolio į aukštį varžybose, įveikusi 162 cm aukštį. Beje, pernai Edita iššoko dar aukščiau - 165 cm.

1500 m bėgimo rungtyje dalyvavo Lukas Tunikaitis ir Tomas Mankus. Iš viso varžėsi 52 bėgikai. Lukas bėgo A finale ir užėmė aukštą 7-ąją vietą, Tomui į A ar B finalus patekti nepavyko. Ernesta Tumaitė dalyvavo šuolio į tolį varžybose, bet į finalines varžybas nepateko.

Kovingai ir pasiaukojančiai žaidė Kauno krepšinio mokyklos mergaičių krepšinio komanda, treniruojama trenerės Birutės Zakienės. Tai - jaunosios krepšininkės Eglė Žilytė, Ieva Juozelynaitė, Laura Stankevičiūtė, Patricija Filipavičiūtė, Ugnė Siaurusevičiūtė, Greta Pileckaitė, Augusta Kėvišaitė ir Aistė Žalpytė.

Finalo rezultatai buvo tokie: kanadietės krepšininkės įveikė ruses, o kaunietėms merginoms dėl trečiosios vietos teko kovoti prieš graikes. Nors žaidynių šeimininkes triukšmingai palaikė savi sirgaliai, lietuvaitės žaidė pasiaukojančiai, todėl pelnytai iškovojo žaidynių bronzos medalius.