Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos Rytų konferencijos ketvirtfinalis tarp Bostono „Celtics“ ir Čikagos „Bulls“ ekipų jau dabar vadinamas krepšinio klasika. Ketvirtadienį vykusiose šeštosiose serijos rungtynėse „Bulls“ klubas namuose po trijų pratęsimų 128:127 (37:26, 22:31, 24:19, 18:25, 8:8, 9:9, 10:9) įveikė „Celtics“ krepšininkus ir išlygino serijos rezultatą - 3:3.

Pratęsimų prireikė net ketveriose iš šešių šios serijos rungtynių. Jei skaičiuosime, jog ketvirtosiose rungtynėse laiką teko pratęsti dukart, komandos šiose serijoje jau sužaidė septynis pratęsimo kėlinukus.

Iki trečiojo šeštųjų rungtynių pratęsimo pabaigos likus žaisti 23,7 sekundės Rajonas Rondo pelnė du taškus ir sumažino svečių deficitą iki minimumo - 127:128. Po nesėkmingos Čikagos klubo atakos R.Rondo turėjo galimybę persverti rezultatą, tačiau jo metimą blokavo Derrickas Rose'as.

Pastarasis krepšininkas likus žaisti 3,2 sekundės turėjo galimybę įtvirtinti „Bulls“ klubo pergalę, tačiau nors ir prametė abu baudų metimus, paskutinis tolimas R.Rondo metimas tikslo nepasiekė.

„Ši serija suteikia daug laimės sirgaliams. Tiek žmonėms Čikagoje, tiek Bostone. Tai suteikia daug laimės ir mums. Būti viso šito dalimi yra neįtikėtina“, - po mačo „Bulls“ klubo vidurio puolėjas Joakimas Noahas.

D.Rose'as buvo lakoniškesnis: „Tai nerealu, bet tu negali to nemylėti“.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Johnas Salmonsas (35 tšk.), R.Rose'as (28 tšk., 8 atk.kam., 7 rez. perd.), Bradas Milleris (23 tšk. ir 10 atk.kam.), Benas Gordonas (12 tšk.), Kirkas Hinrichas (11 tšk.) bei J.Noahas (9 tšk. ir 15 atk. kam.) ir Tyrusas Thomas (9 tšk.).

Bostono ekipoje nesulaikomas buvo asmeninį atkrintamųjų varžybų rezultatyvumo rekordą pasiekęs Ray'us Allenas, kurio sąskaitoje 51 taškas (tritaškiai 9/18).

Glenas Davisas pridėjo 23, Paulas Pierce (9 atk. kam.) - 22, Kendrickas Perkinsas (13 atk.kam.) - 12 taškų. R.Rondo šį kartą pelnė tik 8 taškus, tačiau atkovojo 9 kamuolius ir atliko net 19 rezultatyvių perdavimų.