Didžiulį pažeminimą VTB Vieningosios lygos pirmenybėse patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai A lygos rungtynėse svečiuose 78:86 (15:11, 23:24, 24:23, 16:28) nusileido pasiekimais krepšinyje nepasižyminčio Kazachstano čempionei Astanos „Astana“ komandai.

Kauniečiams tai buvo pirmoji nesėkmė pirmenybėse, tuo tarpu tik šį sezoną VTB Vieningoje lygoje debiutavę kazachai iškovojo pirmąją pergalę turnyre.

Chaotiškai prasidėjusiose rungtynėse abi ekipos dažiau klydo ir netiksliai atakavo krepšį, nei rinko taškus, todėl įpusėjus pirmajam ketvirčiui rezultatas buvo vos 2:2. Likus žaisti tris minutes tolimus metimus pataikė Mantas Kalnietis ir Ty Lawsonas, dėjimą iš viršaus pridėjo Paulius Jankūnas, o spurtavę 8:2 kauniečiai

nutolo - 10:4. Likus žaisti dvi minutes „Žalgirio“ persvara pirmą kartą tapo dviženklė (14:4), tačiau po pirmojo kėlinio ji siekė vos keturis taškus - 15:11.

Pasinaudoję padriku „Žalgirio“ ekipos žaidimu, aikštės šeimininkai antrojo kėlinio pradžioje ne tik išlygino rezultatą (15:15), bet po Erico Williamso dvitaškio su pražanga ir išsiveržė į priekį - 18:17. Daugiausiai P.Jankūno tikslių metimų dėka likus žaisti keturias minutes žalgiriečiai vėl truputį nutolo (27:22), tačiau varžovai atsakė atkarpa 11:4 ir Branko Cvetkovičiaus bei Igorio MIloševičiaus tikslių atakų vėl susigrąžino pranašumą - 33:31. Visgi kėlinio paskutinėmis minutėmis tikslesni buvo kauniečiai, kurie po pirmosios susitikimo dalies buvo priekyje rezultatu 38:35.

Trimis tolimais metimais kėlinį pradėję „Astana“ krepšininkai sužaidus tris minutes vėl atstatė pusiausvyrą (44:44), tačiau du tritaškius iš eilės pataikė Sonny Weemsas, iš viršaus įdėjo Robertas Javtokas ir „Žalgiris“ dar kartą nutolo - 52:44. Nors Kazachstano čempionai ir toliau rinko taškus, žalgiriečiai išsaugojo pranašumą iki pat kėlinio pabaigos ir prieš lemiamas dešimt minučių kauniečiai buvo priekyje - 62:58.

Likus žaisti septynias minutes S.Weemsas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai spurtavo 7:0 bei vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 68:67. Negana to, likus žaisti tris minutes „Astana“ klubo persvara jau pasiekė aštuonis taškus - 80:72. Per likusį laiką kauniečiai nieko nuveikti nesugebėjo ir patyrė žeminančią nesėkmę.

„Astana“: B.Cvetkovičius 18, R.Marshallas 16, J.Johnsonas 14 (7 rez. perd.), G.Čakičius 13 (6 atk. kam.), I.Miloševičius 7.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 19 (dvitaškiai 7/7, baudos 5/5), T.Lawsonas 13, M.Kalnietis 11 (tritaškiai 3/4), R.Javtokas 10 (8 atk. kam.), S.Weemsas 8 (5 kld.), D.Collinsas 7, T.Delininkaitis 5, M.Kuzminskas 3, T.Klimavičius 2.