Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate pirmadienį Danas Rapšys iškovojo bronzos medalį 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje, o po finišo lietuvis sakė, kad dar neplaukia taip, kaip nori.

Lietuvis atstumą įveikė per 3 min. 45,39 sek. Ketvirtoje vietoje likusį italą Gabriele Detti jis aplenkė 0,73 sek.

Auksą iškovojo rusas Martinas Maliutinas, distanciją įveikęs per 3 min. 44,18 sek. Antras finišavo austras Felixas Auboeckas – 3 min. 44,63 sek.

D. Rapšys pirmavo po 150 metrų, bet įveikus dar šimtą metrų iškrito iš greičiausių trejeto. Vis tik galingas finišas leido iškovoti bronzą.

„Pirmas 400 m laisvu stiliumi plaukimas Europos čempionate „ilgame“ baseine – ir bronza! Ryte plaukti buvo nelengva, tad teko kurti naują taktiką finalui.

Ji pasiteisino. Esu daug kartų plaukęs šį nuotolį, tačiau ilga karantino pertrauka leido suvokti, kad šią rungtį turiu pažinti geriau – ir psichologiškai, ir kūnu. Kol kas trūksta to „gazo“, suvokiu, kad dar neplaukiu taip, kaip noriu.

Dėkoju visiems už palaikymą, o po dviejų dienų laukia 200 m laisvu stiliumi“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė D. Rapšys.