0

Šiandien Salvadoro mieste (Brazilija) vyko paskutinis (trečiasis) A grupės turas. Viename iš mačų susitiko vietą pusfinalyje jau užsitikrinusios Brazilijos ir Italijos rinktinės. Tačiau šiandien šios šalys kovojo dėl pirmos vietos grupėje ir ją iškovojo Brazilija, kuri šventė pergalę rezultatu 4-2.

Brazilija labai aktyviai pradėjo šias rungtynes ir jau nuo pirmų minučių italai visą dėmesį turėjo sutelkti į gynybą. Nuo pirmų atakų italams apsiginti pavyko, o trečioji Brazilijos ataka pasibaigė galingu Hulko smūgiu į vartus, tačiau Gianluigi Buffonas apgynė savo vartus.

Kiek vėliau mačo teisėjas turėjo labai daug darbo, kadangi abi rinktinės dažnai pažeisdavo taisykles ir prasižengdavo. Už vieną pražangą prieš Mario Balotelli, Davidas Luizas sulaukė geltonos kortelės.

16 minutę M.Balotelli pavyko smūgiuoti į Brazilijos vartus, tačiau smūgis nebuvo toks stiprus ir skriejo ne į vartų plotą.

Brazilija vis bandydavo pralaužti Italijos gynybą ir kartais po gražių atakų ir derinių jiems tai pavykdavo padaryti, tačiau įvarčio pelnyti jie nesugebėjo. Vienos atakos metu Neymaras buvo išsiveržęs į baudos aikštelę, tačiau savo rinktinės lyderis smūgiavo šalia vartų.

26 mačo minutę Italija atliko pirmą keitimą. Rinktinės vyriausiasis strategas Cesare Prandelli vietoje Riccardo Montolivo į aikštę išleido Emanuele Giaccherini.

Po dviejų minučių Neymaras grubiai prasižengė prieš Ignazio Abate ir brazilas už tai gavo geltoną kortelę. Tuo metu I.Abate po šios pražangos nebegalėjo tęsti rungtynių ir jį aikštėje pakeitė Christianas Maggio. Taigi Italija nesužaidus net pusvalandžio buvo atlikusi jau du keitimus. Vieną keitimą iki pertraukos atliko ir Brazilija, kadangi 34 minutę gynėjas Dante aikštėje pakeitė traumuotą D.Luizą.

Iki pat pertraukos aikštėje dominavo Brazilija, kuri per pridėtą teisėjo laiką išsiveržė į priekį. Brazilai puikiai atliko standartinę situaciją: Neymaras atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur puolėjas Fredas galingai galva smūgiavo į vartus. Nors šį smūgį G.Buffonui pavyko atlaikyti, tačiau pirmasis prie atšokusio kamuolio buvo gynėjas Dante, kuris ir pelnė pirmą mačo įvartį. Taip pat paminėsime, kad iki pirmo kėlinio pabaigos geltonas korteles gavo italas Claudio Marchisio ir brazilas Luizas Gustavo.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar viena pavojinga Brazilijos standartine situacija, tačiau L.Gustavo smūgiavo virš vartų. Tuo metu jau kitos atakos metu Italija išlygino rezultatą. Po tolimo G.Buffono perdavimo ir kelių perdavimų vienu lietimu, E.Giaccherini prasiveržė dešiniu kraštu ir galingu smūgiu išlygino rezultatą.

Visgi Italija pirmavo vos kelias minutes. 54 minutę italai prasižengė prie pat baudos aikštelės. Baudos smūgį stojo atlikti Neymaras, kuris tai padarė tobulai ir Brazilija dar kartą išsiveržė į priekį.

61 minutę M.Balotelli iš toli atliko stiprų baudos smūgį, tačiau Julio Cesaras sureagavo į jį ir atmušė kamuolį nuo savo vartų. Po šio smūgio kelias minutes tęsėsi Italijos spaudimas, tačiau brazilams pavyko apsiginti.

66 minutę Brazilija įmušė trečią savo įvartį. Po puikaus Marcelo perdavimo Fredas dar geriau sužaidė priešininkų baudos aikštelėje ir atlikęs puikų smūgį nepaliko jokių vilčių G.Buffonui.

70 minutę Italijai pavyko sušvelninti rezultatą. Po pakelto kampinio ir sumaišties Brazilijos baudos aikštelėje, antrą savo šalies įvartį įmušė Giorgio Chiellini. Tiesa, brazilai mačo teisėjui priekaištavo dėl šio įvarčio, nes rungtynių arbitras dar prieš įvartį spėjo sušvilpti švilpuku.

Po šio įvarčio Italija į aikštę išleido puolėją Stephaną El Shaarawy, o brazilai prieš tai spėjo pakeisti Neymarą ir vietoje jo išleido Bernardą. Taip pat greitai aikštėje pasirodė saugas Fernando, kuris pakeitė Hulką.

80 mačo minutę brazilus nuo įvarčio išgelbėjo vartų skersinis, į kurį, atlikęs labai stiprų smūgį galva, pataikė gynėjas C.Maggio. 82 minutę visai šalia vartų smūgiavo ir M.Balotelli. Tai tik parodė, kad Italija, artėjant rungtynių pabaigai, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir siekė išlyginti rezultatą.

Visgi 89 minutę Brazilija dar kartą įveikė G.Buffoną. Italijos rinktinės vartininkas atlaikė Marcelo smūgį, tačiau pirmasis prie atšokusio kamuolio prilėkė Fredas, kuris nesunkiai pelnė antrą savo įvartį.

Daugiau įvarčių šiose rungtynėse nebuvo, taigi pergalę iškovoję brazilai savo grupėje užėmė pirmą vietą, o tai reiškia, kad pusfinalyje Brazilija susitiks su antrą vietą B grupėje užėmusia rinktine.