Penktajame NBA finalo mače San Francisko „Warriors“ demonstravo gerą gynybą, o ypač ketvirtajame kėlinyje, kai Bostono „Celtics“ didžiąją dalį taškų įmetė, kuomet nugalėtojas jau buvo aiškus.

Penktąjį mačą „Golden State Warriors“ laimėjo, nors komandos lyderiui Stephenui Curry vakaras buvo labai prastas. Krepšininkas prametė visus 9 savo mestus tolimus metimus.

Visgi atradę naują lyderį 104:88 (27:16, 24:23, 24:35, 29:20) „Kariai“ šventė pergalę penktajame NBA finalų mače ir atsidūrė per žingsnį nuo NBA žiedų ir serijoje pirmauja 3:2.

Pirmąjį ketvirtį kur kas geriau pradėjo aikštelės šeimininkai „Warriors“. Įpusėjus kėliniui jie turėjo dviženklį pranašumą (14:4).

Dviženklis pranašumas pirmajame kėlinyje laikėsi iki pat kėlinuko pabaigos. Įdomu, kad likus beveik 2:30 „Warriors“ turėjo net 16 taškų pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje „Celtics“ ekipai savo deficitą pavyko sumažinti iki 11 (27:16).

Pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis dalykai nesikeitė – „Warriors“ ir toliau pirmavo dviženkliu skirtumu.

„Celtics“ po Roberto Williamso III tikslaus metimo buvo sumažinę savo atsilikimą iki 6 taškų 26:32, tačiau keli sėkmingi Andrew Wigginso ir S. Curry epizodai puolime leido šeimininkams susigrąžinti dviženklį pranašumą ir į ilgąją pertrauką eiti pirmaujant (51:39).

Po ilgosios pertraukos visu pajėgumu smogė „Celtics“ krepšininkai.

Jaylenas Brownas pataikė baudų metimus, Jaysonas Tatumas pridėjo 8 taškus iš žaidimo ir praėjus keturioms trečiojo kėlinio minutėms iš 12 taškų „Warriors“ pranašumo liko vos 1 taškelio skirtumas (53:52).

Solidžiai pradėję „Celtics“ tęsė gerą žaidimą ir toliau – likus 4 kėlinio minutėms, kai 2 taškus su pražanga pelnė Grantas Williamsas – žalieji pirmavo (61:66).

Visgi ketvirčio pabaigoje savo puolimo talentą parodė Klay‘us Thompsonas ir Jordan‘as Poole‘as. Abi krepšininkai susimetė savo metimus ir prieš ketvirtąjį kėlinį sugrąžino „Warriors“ minimalų 1 taško pranašumą (75:74).

Lemiamas kėlinys priklausė aikštelės šeimininkams – „Kariai“ per pirmąsias tris kėlinio minutes spurtavo 10:0 ir susigrąžino turėtą solidžią persvarą (85:74). Būtent ketvirtojo kėlinio pradžioje puolime toliau gerai žaidė trečiąjį kėlinį sėkmingai uždarę K. Thompsonas ir J. Poole‘as.

Likusioje mačo dalyje „Warriors“ demonstravo ypač gerą gynybą, kai „Celtics“ svarbiausiose šių rungtynių minutėse buvo pelnę vos 8 taškus.

„Celtics“ tik kėlinio gale, kai nugalėtojas buvo aiškus, pelnė savo taškus ir sukūrė padoresnį pasirodymą ketvirtajame kėlinuke.

104:94 galop pergalę šventė San Francisko „Warriors“ ir priartėjo prie dar vienų NBA žiedų.

„Warriors“ serijoje pirmauja 3:2.

Įdomu, kad „Warriors“ pavyko puolime pridaryti „Celtics“ lyderį J. Browną, įmetusį vos 5 metimus iš 18.

O „Celtics“ pralaimėjo net ir tada, kai S. Curry buvo juodžiausios rungtynės puolime – snaiperis prametė visus 9 tritaškius šiame susitikime, tačiau pelnė 16 taškų ir sėkmingai kūrė žaidimą komandos draugams, kuriems išdalino 8 rezultatyvius perdavimus.

Beje, „Warriors“ komandoje J. Poole‘as pelnė 14 taškų per 14 žaistų minučių, kas taip pat yra geras pasirodymas.

„Warriors“: A. Wigginsas 26 (13 atk. kam.), K. Thompsonas 21 (5/11 trit.), S. Curry 16 (8 rez. perd., 0/9 trit.), Gary Paytonas II 15, J. Poole‘as 14, Draymondas Green‘as 8 (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Celtics“: J. Tatumas 27 (10 atk. kam.), Marcusas Smartas 20, J. Brownas 18 (9 atk. kam., 5/18 met.), R. Williamsas III 10 (8 atk. kam.), Alas Horfordas 9 (9 atk. kam.)