Rumunijoje vyksiančiame pasaulio jaunimo (iki 21 metų) ir jaunių (iki 19 metų) biatlono čempionate dalyvauja beveik 400 sportininkų iš 39 šalių. Lietuvai šiose pirmenybėse atstovauja 11 sportininkų, tarp jų ir elito varžybose jau dalyvaujanti Gabrielė Leščinskaitė.

Ketvirtadienį vykusiose jaunimo merginų 12,5 km lenktynėse G.Leščinskaitė, pranokusi 32 varžoves, užėmė 35-ą vietą. Ketvirta startavusi lietuvė prašovė keturis kartus (0+2+1+1) ir nugalėtojai pralaimėjo 5 min. 9 sek.

G.Leščinskaitė po pirmosios šudymo serijos buvo 18-a, o po antrosios nukrito į ketvirtą dešimtuką.

Pasaulio pirmenybės vyksta ten pat, kur G.Leščinskaitė prieš trejus tapo Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio vicečempione.

Lietuvos biatlonininkė, kuriai kovo 25 dieną sukaks 20 metų, savo pirmuoju pasirodymu čempionate nebuvo patenkinta. „Įspūdžiai nekokie. Nepamenu, kada buvo taip sunku. Jaučiausi prastai ir jau antrajame rate svajojau apie finišą, - pasakojo G.Leščinskaitė. - Trasa ir taip gana sunki, o dėl beveik dešimties laipsnių šilumos ji dar tapo šlapia bei purvina. Buvo nepakeliamai sunku. Tikiuosi, kad iki šeštadienį vyksiančių sprinto lenktynių pavyks atsigauti“.

Aukso medalį iškovojo be klaidų šaudžiusi Susanna Kurzthaler - 39 min. 52,7 sek. Sidabras atiteko kartą šaudykloje suklydusiai ukrainietei Anastasijai Merkušinai (+8,6 sek.), o bronzą pelnė baudos minučių išvengusi kita austrė Julia Schwaiger (+21,4 sek.).

Tris kartus šaudykloje suklydusi (0+1+1+1) kita Lietuvos atstovė Kotryna Vitkūnaitė tarp 67 dalyvių liko 48-a (+8.54,2).

Trečiadienį iš lietuvių geriausiai pasirodė Vitalija Kutkauskaitė. Ji jaunių merginų 10 km lenktynėse tarp 91-os dalyvės buvo 66-a.

Penktadienį ir šeštadienį vyks sprinto lenktynės. Čempionato jaunių varžybose dar dalyvauja Nadežda Derendiajeva, Lukas Čepulis, Dainius Bielinis ir Linas Banys, o jaunimo - Šarūnas Jukna, Deividas Demkovas, Artiomas Serdiukovas bei Radoslavas Aleksandrovas.