56
„Žalgiris“ – „Barcelona“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (5/11) penktadienio vakarą tęsė kovas Eurolygoje. Šįsyk Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje susitiko su „Barcelona“ (11/5) ir po atkaklios kovos nusileido varžovams 80:85 (22:28, 29:28, 22:14, 7:15)

56

Žalgiriečiams Eurolygoje tai buvo jau penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Rungtynes sėkminga ataka atidarė svečiai, kraudami galingai iš viršaus. Tuo tarpu žalgiriečiai rungtynes pradėjo klaida, o „Barcelona“ atsakė tritaškiu (5:0). Pirmuosius taškus Kazio Maksvyčio auklėtiniai pelnė prabėgus kiek daugiau nei dviem pirmojo kėlinio minutėms, kai pasižymėjo Keenanas Evansas. Netrukus pats K. Evansas išveda kauniečius į priekį pataikydamas tolimą metimą (7:5).

Įpusėjus kėliniui taiklų tritaškį smeigė Rolandas Šmitas, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir svečiai. Kėliniui besibaigiant svečiai pradėjo bausti tolimais metimais, o K. Maksvytis buvo priverstas pasinaudoti minutės pertraukėle. Visgi žalgiriečiai „Barcelonos“ per daug nepaleido ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė 6 taškai (22:28).

Antrojo kėlinio pradžioje sėkmingais epizodais pasižymėjo Laurynas Birutis, o netrukus visą areną ant kojų pakėlė taiklus K. Evanso tritaškis su Roko Jokubaičio pražanga (28:28). Netrukus tritaškiu svečius nubaudė ir Tomas Dimša, o Kazio Maksvyčio auklėtiniai vėl išsiveržė į priekį (31:30). Tritaškių fiestą netrukus pratęsė ir „Žalgirio“ naujokas Austinas Hollinsas (37:30).

Įpusėjus kėliniui savo atsilikimą tolimu metimu sumažino svečiai, tačiau netrukus prabilo Edgaras Ulanovas, kuris pelnė du taškus su pražanga (40:39). Kazio Maksvyčio auklėtiniams daugiausiai problemų sukėlė varžovų tolimi metimai, kurių įpusėjus antrajam kėliniui svečiai buvo pataikę jau 8 iš 11. Žalgiriečių puolimą gaivino L. Birutis, kuris du kartus paeiliui galingai krovė iš viršaus (44:48). Galiausiai į ilgąją pertrauką komandos iškeliavo jas skiriant 5 taškams (51:56).

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai atrodė užsikūrę, K. Evansas iškart surengė sėkmingą reidą, o netrukus prie jo prisidėjo ir tritaškį pataikęs Dovydas Giedraitis (56:58). Jau po keleto minučių areną įaudrina D. Giedraitis, kuris vėl smeigė tolimą metimą ir išvedė kauniečius į priekį (63:62).

Antroje rungtynių pusėję sėkmė kiek nusisuko nuo svečių, kadangi jie pradėjo nebepataikyti laisvų tritaškių. Kazio Maksvyčio komandos gelbėtoju ir toliau liko L. Birutis, kuris baudė varžovus visais įmanomais būdais ir jau trečiojo kėlinio pradžioje buvo surinkęs 17 taškų. Žalgiriečiams į lemiamą kėlinį pavyko žengti pirmaujant 3 taškais (73:70).

Ketvirtojo kėlinio pradžia K. Maksvyčio auklėtiniams buvo itin nerezultatyvi, o pirmuosius savo taškus pastarieji pataikė tik prabėgus daugiau negu dviems minutėms (75:75). Lemiamame kėlinyje kauniečių puolimas buvo labai sustojęs, o įpusėjus kėliniui jie buvo pelnę tik 4 taškus.

L. Birutis likus kiek daugiau nei keturioms minutėms išprovokavo nesportinę varžovo pražangą ir po šio epizodo kauniečiai išsiveržė į priekį (80:77).

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 18 (8/10 dvit.), Edgaras Ulanovas 15 (4/6 dvit.), Keenanas Evansas 13 (2/5 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Rolands Šmits 11 (3/6 dvit., 7 atk. kam.), Edmondas Sumneris 7, Dovydas Giedraitis 6, Tomas Dimša 5 (4 rez. perd.), Austinas Hollinsas 3, Danielius Lavrinovičius 2.

„Barcelona“: Nicolas Laprovittola 18 (2/5 dvit., 4/9 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Janas Vesely 15 (6/7 dvit., 4 atk. kam., 21 n.b.), Nikola Kaliničius 12 (4/9 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Tomas Satoransky 10 (2/4 trit., 6 rez. perd.), Dario Brizuela (2/4 trit.) ir Jabari Parkeris (2/5 dvit., 8 atk. kam.) po 8, Willy Hernangomezas ir Rokas Jokubaitis (4 rez. perd.) po 6, Jamesas Nnaji 2.

Nuovargis, ner rotacijos zaideju
Šaras ir nuleido mūsų nacionalinį krepšinį į žemesnę lygą. Pas jį aikštelėje žaisdavo 6 tamsiaodžiai, na ir 2-3 lietuviai. Man nafik nedomina tokia komanda su pačiu šaru. O Maksvytis augina mūsų žaidėjus, pagarba jam