Pirmadienį Belgijoje startavo daugiadienės lenktynės “VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde”, kuriose prie starto linijos stojo ir trys lietuviai – Aidis Kruopis iš “Orica GreenEDGE” , Egidijus Juodvalkis iš “Team3M” ir Darijus Džervus iš “Veranclassic – Doltcini”.

Pirmą 201 km etapą iš De Panne į Zottegemą laimėjo jaunoji Slovakijos dviračių sporto žvaigždė Peteris Saganas (“Cannondale”), jis trasą įveikė per 4 val. 29 min. ir 39 sek. Iš lietuvių geriausiai sekėsi A.Kruopio komandai, “Orica GreenEDGE” komandos australas Luke’as Durbridge’as finišo liniją kirto 13 vietoje ir nugalėtojui pralošė 11 sek.

Lyderių grupė atitrūko iki finišo likus 9 km, kai P.Saganas su komandos draugu italu Oscaru Gatto įkalnėje pabandė pabėgti nuo grupės. Prie jų prisijungė Niki Terpstra iš “Omega Pharma – Quick-Step” komandos, kartu su juo ir du komandos draugai bei dar šeši kitų komandų dviratininkai.

Iki pat pat finišo tempą palaikę “Omega Pharma – Quick-Step” dviratininkai, pabaigoje nesugebėjo išvesti savo lyderio N.Terpstra į priekį, o P.Saganas paskutiniuose metruose blaškėsi paskui kurį dviratininką finišuoti. Iki finišo likus apie 100 m finišuoti pradėjo Mauro Finetto, paskui jį sekė P.Saganas, kuris pastarąjį aplenkė ir laimėjo pirmąjį etapą.

Šį pergalė P.Saganui svarbi ir tuo, kad už pirmą vieta jam atiteko 10 sek. bonusas prie jo bendro laiko, kuris jam bus labai svarbus paskutinę dieną, kuomet dviratininkai varžysis atskiro starto lenktynėse, o P.Saganas nėra pats geriausias asmeninių lenktynių laikui specialistas.

D.Džervaus komandoje geriausiai pasirodė belgas Joeris Stallaertas, kuris finišavo su pagrindine grupe, 23 vietoje. E.Juodvalkio komandoje geriausias buvo taip pat belgas Timothy Stevensas, kuris finišavo su pagrindine grupe, 39 vietoje. E.Juodvalkis ir A.Kruopis finišavo kartu, 120-oje ir 121-oje vietose, o D.Žervus lenktynių nebaigė.