REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artūras Anužis, Žinios.lt

Artūras Anužis, Žinios.lt

REKLAMA

Garsiausi nuteisti ir į kalėjimus pasodinti Lietuvos nusikaltėliai neatsisako viešo gyvenimo. Pavyzdžiui, nepriklausomybės pradžioje Kauną šiurpinęs, o dabar iki gyvos galvos nuteistas Henrikas Daktaras kas kelias dienas socialiniuose tinkluose dalijasi naujienomis su savo gerbėjais ir kuo ramiausiai bendrauja internetu.

REKLAMA
REKLAMA

Euro įvedimo lietuviai laukė, pasirodo, ne tik laisvėje, bet ir kalėjime. Iki gyvos galvos nuteistas Kauno „Daktarų“ gaujos lyderis H. Daktaras nors dabar kali Lukiškių kalėjime, socialiniame tinkle Naujųjų išvakarėse skelbė laukiantis euro.

REKLAMA

O po poros mėnesių palinkėjęs visiems geros savaitės skelbia, kad Apeliaciniame teisme skaitys baigiamąją kalbą, kuri bus tikrai ilga. H. Daktaras viešoje erdvėje dalyvauja gan aktyviai ir dalijasi įvairiomis, dažniausiai tik su jo byla susijusiomis nuorodomis.

Henytė ne vienintelis toks. Pavyzdžiui, Lapinų gaujos lyderis nėra linkęs atvirauti, tačiau turi savo paskyrą socialiniame tinkle. Ten deda savo nuotraukas iš kalėjimo.

Tai tik keli epizodai, kurie įrodo, kad nuteistieji iš tikrųjų aktyviai naudojasi internetu ar mobiliuoju ryšiu, nors tai įstatymai draudžia, o kalėjimų prižiūrėtojai kasdien stebi ir saugo, kad tokių dalykų nebūtų. Kalėjimų departamentas teigia negalintis patvirtinti, ar Henytė tikrai naudojasi internetu, bet pripažįsta, kad tokie dalykai įmanomi net Lukiškėse, tik žymiai rečiau.

REKLAMA
REKLAMA

Kalėjimų departamentas tvirtina, kad jie jau diegia įkalinimo įstaigose ryšio blokavimo įrangą, kuri turėtų sustabdyti kalinių naudojimąsi internetu. Tačiau dalis Seimo narių netiki tokiais kalėjimo departamento vadovų planais ir pasiteisinimais netiki bei tvirtina, kad pirmiausia reikia prižiūrėtojams mokėti didesnę algą, mat šie padeda nusikaltėliams gauti telefonus ar SIM korteles.

Kiek korupcija paplitusi tarp kalėjimo prižiūrėtojų, parodo buvusio EBSW vadovo Gintaro Petriko pavyzdys. Nuteistas ir Pravieniškėse bausmę atlikęs Petrikas ir dar trys kaliniai gavo Pravieniškių direktoriaus leidimą nuolat gyventi bibliotekoje ir nevaržomai naudotis internetu bei pokalbių programa „Skype“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų