Šeštadienį pagerinti abu - vyrų ir moterų - rekordai bėgime į aukščiausią biurų pastatą Baltijos šalyse, sostinės "Europos" verslo centrą. 1010 laiptelių į 116 m aukštį tarp vyrų profesionalų greičiausiai įveikė Vitalijus Gorlukovičius ir Laura Asadauskaitė.

Vyrų profesionalų distancijoje kliūtinio bėgimo atstovas V. Gorlukovičius sugaišo 2 minutes 55 sekundes ir septyniomis sekundėmis aplenkė antroje vietoje likusį vidurinių nuotolių bėgiką Vygantą Juškevičių bei 8 sekundėmis - trečiąją poziciją užėmusį gaisrininką Aleksandrą Kliujko.

Moterų profesionalių grupėje triumfavusi penkiakovininkė L. Asadauskaitė distanciją įveikė per 3 minutes 28 sekundes ir penkiomis sekundėmis aplenkė vidutinių nuotolių bėgikę Rasą Drazdauskaitę.

Trečia finišavo praėjusių metų šio bėgimo nugalėtoja slidininkė Irina Terentjeva, nugalėtojai pralaimėjusi 9 sekundes.

Mėgėjų grupėje nugalėtojais tapo Andrejus Lebedevas (3:17) ir Audronė Dulkienė (4:25), o tarp ugniagesių nepralenkiama buvo Minsko (Baltarusija) komanda.

Iš viso jėgas bėgime "1010 laiptelių į "Europos" dangoraižį" išbandė daugiau kaip 500 (pernai - 450) dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, kurie pasidalijo rekordinį - didesnį kaip 50 000 litų prizų fondą (pernai buvo 40 000 litų). Dalyvių pageidavimu sportininkai profesionalai ir mėgėjai šiemet pirmą kartą varžėsi atskirose grupėse. Piniginiais prizais iš viso apdovanota po 10 absoliučiai greičiausių mėgėjų moterų ir vyrų bei po penkis profesionalus ir po tris greičiausius savo amžiaus grupėje.

Prizu apdovanotas ir vyriausias bėgimo dalyvis Robertas Burneika (gimęs 1935 m.), kuris į "Europą" bėgo ir pernai.