Be Jameso žaidusi CSKA vos palaužė ALBA

Dramatišką pergalę Eurolygoje pasiekė Maskvos CSKA (16/6) ekipa, kuri išvykoje 71:68 (20:15, 14:22, 18:19, 19:12) nugalėjo Berlyno ALBA (8/14) krepšininkus ir revanšavosi jiems už nesėkmę pirmajame rate.

Pirmajame kėlinyje prabėgus 5,5 minutės ALBA dar pirmavo 12:11, bet CSKA laimėjo atkarpą 9:0 ir perėmė iniciatyvą (20:12), o kėlinys pasibaigė svečiams esant priekyje 20:15.

Antrajame ketvirtyje šeimininkai po truputį tirpdė turėtą deficitą ir sužaidus 5 minutėms rezultatas tapo lygus – 31:31. Per likusį laiką abi komandos puolime nežibėjo ir tai palankiau buvo Berlyno klubui, kuris įpusėjus mačui nežymiai buvo priekyje – 37:34.

Po didžiosios pertraukos ALBA buvo dar šiek tiek padidinusi savo pranašumą (41:36), bet CSKA greitai atsitiesė ir 26-ąją minutę svečiai jau pirmavo patys – 52:48. Vis dėlto šeimininkai kėlinį baigė 8 taškais be atsako – 56:52.

Paskutiniajame ketvirtyje prabėgus 1,5 minutės Vokietijos ekipa buvo priekyje 58:53, tačiau CSKA spurtas 8:0 leido sugrįžti į pirmaujančios komandos roges – 61:58.

Likus 2,5 min. ALBA priartėjo iki 65:67, bet tada abi komandos 2 minutes nesugebėjo pasižymėti, kol Tornike Shengelia nepataikė dvitaškio – 69:65. ALBA atsakė tritaškiu (68:69), o likus 9 sekundėms Luke‘as Sikma prasižengė prieš T.Shengeliją, kuris buvo tikslus dukart – 71:68.

Marcusas Erikssonas dar galėjo išlyginti rezultatą, bet jo šūvis su sirena skriejo pro šalį.

CSKA rungtyniavo be savo lyderio Mike‘o Jameso, kuris yra suspenduotas ir gali palikti ekipą. Taip šansas atsivėrė Ivanui Uchovui bei Aleksanderiui Chomenkai, kurie pelnė po 6 taškus ir surinko po 7 naudingumo balus. Tiesa, pirmasis tai padarė per 10 minučių, o A.Chomenka ant parketo praleido 17 min. Abiejų žaidėjų sezono vidurkiai yra 1,5 taško.

ALBA: Peytonas Siva 15 (3/3 tritaškiai, 24 naud. bal.), Jaysonas Grangeris 9 (1/4 tritaškiai), Marcusas Erikssonas (2/7 tritaškiai) ir Simone Fontecchio po 8.

CSKA: Tornike Shengelia 20 (21 naud. bal.), Danielis Hackettas 13, Nikola Milutinovas 10 (11 atk. kam.).