Pirmose BBL ketvirtfinalio rungtynėse “Šiauliai” namuose rezultatu 90:84 (27:21, 24:27, 19:15, 20:21) nugalėjo Rygos “Barons/LMT” ekipą. Atsakomosios rungtynės vyks Rygoje balandžio 12 dieną.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po Dainiaus Adomaičio tritaškio pirmavo 5:0, o vėliau ir 9:2. Šiauliečiams pavyko perimti iniciatyvą ir iki kėlinuko pabaigos likus trims minutėms rezultatas jau buvo – 17:15 šeimininkų naudai, o ketvirtį laimėjo rezultatu 27:21.

Antrame kėlinuke svečiai po Dontello Jeffersono baudų metimų skirtumą išlygino – 33:33, o vėliau įgijo minimalią persvarą – 37:36. Tačiau Tomas Rinkevičius ir Antonio Grantas rezultatą persvėrė “Šiaulių” naudai, kurie užbaigė pirmąją dvikovos pusę turėdami trijų taškų pranašumą – 51:48.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai kiek padidino pranašumą, o “Barons/LMT” niekaip negalėjo priartėti iki vieno metimo atstumo. Sėkmingai rungtyniavo “Šiaulių” aukštaūgiai Virginijus Praškevičius ir Donatas Zavackas, o Lietuvos komanda įgijo septynių taškų persvarą – 70:63.

Paskutiniame kėlinuke šiauliečiams buvo pavykę susikrauti 10 taškų pranašumą – 82:72, tačiau J.P.Batista ir Armandas Škelė vėl grąžino komandas į jau įprastą skirtumą – 83:78. Trys D.Adomaičio baudos metimai bei Raimondo Vaikulio dvitaškis skirtumą ištirpdė iki minimumo – 84:83. Vis dėlto rungtynių pabaigoje šeimininkams pavyko susikrauti šiokį tokį pranašumą prieš atsakomąsias rungtynes. A.Škelė prametė abu baudos metimus, o A.Grantas su D.Zavacku grąžino “Šiauliams” 6 taškų persvarą – 90:84.

“Šiauliai”: D.Zavackas 20 (11 atk. kam.), A.Grant (5 rez. perd.) ir V.Praškevičius (7 atk. kam.) – po 16, M.Prekevičius 11, T.Rinkevičius 8.

“Barons/LMT”: A.Škelė 19 (6 atk. kam.), D.Alexander 15, G.Gustas ir D.Adomaitis – po 9, R.Vaikulis ir J.P.Batista – po 8.