REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bangladešo siuvyklų darbuotojai lyginant su kolegomis iš kitų kraštų uždirba kone mažiausiai. Šią savaitę Bangladešo siuvėjai pritraukė pasaulio dėmesį kuomet sugriuvus siuvyklos pastatui žuvo daugiau nei 200 žmonių, praneša BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Anot profesinės sąjungos atstovo, darbdaviai liepė tęsti darbą ir neleido pasišalinti iš darbo vietos net ir pradėjus eižėti pastato sienoms.

REKLAMA

Maždaug prieš penkis mėnesius, kitoje Bangladešo siuvykloje „Tazreen Fashions“ kilus gaisrui žuvo daugiau nei šimtas žmonių.

Pastaraisiais dešimtmečiais rūbų gamybos sektorius šioje šalyje vystėsi neregėtais tempais, drauge augo ir nelaimingų atsitikimų darbe skaičius.

Ekspertai nesistebi dėl tokių nelaimių. Bangladešo siuvyklose neretai savavališkai įrengiami papildomi aukštai, o patalpos neatitinka elementariausių saugumo reikalavimų. Aiškėja, kad sugriuvęs pastatas buvo pastatytas neteisėtai.

REKLAMA
REKLAMA

Bangladešo gamyklose didžiąją darbuotojų dalį sudaro moterys. Darbo sutartyse yra įtvirtinta 8 valandų darbo diena, tačiau atėjus netikėtam užsakymui tenka padirbėti iki 18 valandų per parą arba pabaigti darbus laisvadienių sąskaita.

Tekstilės pramonė yra Bangladešo ekonomikos ramstis ir sudaro 17 proc. šalies BVP. Daugiau nei trys ketvirtadaliai eksporto apimčių atitenka tekstilės gaminiams. Didžioji produkcijos dalis keliauja į JAV ir Europą.

Tekstilės sektoriaus svarba itin išaugo per pastaruosius 30 metų. 1985 metais tekstilės indėlis į BVP siekė 1 mlrd. JAV dolerių. Pernai – beveik 20 mlrd. JAV dolerių. Sėkmės paslaptis – itin pigi darbo jėga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokios šalys kaip Bangladešas tik pigių darbo rankų dėka gali atsilaikyti konkurencinėje kovoje su labiau pažengusia Kinija ar Vietnamu. Rūbų gamintojai nuolatos ieško pigesnių alternatyvų ir augant Kinijos darbuotojų atlyginimams Pietryčių Azijos valstybė tampa viliojančiu pakaitalu.

Bangladešo gamyklos nepasižymi nei didesniu produktyvumu nei galimybe gaminti audinius, todėl pigi darbo jėga tėra vienintelė konkurencinė priemonė. Pastaruoju metu gamintojai Kinijoje užsako audinių gamybą, o siuvimo darbus patiki darbuotojams iš Bangladešo.

Aiškėja, kad sugriuvusios gamyklos paslaugomis naudojosi ir Britanijos prekybos tinklas „Primarkt“. JAV milžinas „Wal-Mart“ pradėjo tyrimą siekdamas išsiaiškinti ar jo parduotuvėse buvo prekiaujama minėtos gamyklos gaminiais.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų