Antradienį „TrioBet Baltijos futbolo lygoje“ po dramatiško vakaro su netikėtais posūkiais „Šiauliai“ žengė į varžybų ketvirtfinalį, o praėjusių metų finalininkė „Sūduva“ itin apmaudžiai pasitraukė iš kovos, praneša LFF.

„Šiauliai“ atsirevanšavo su kaupu

„Šiauliai“ pirmąsias rungtynes Estijoje ne stipriausios sudėties po nesėkmingo antrojo kėlinio pralaimėjo „Trans“ komandai rezultatu 1:5. Vis tik namuose šiauliečiai žaidė visu pajėgumu ir jau pirmajame kėlinyje beveik pasivijo varžovus pagal bendrą rezultatą.

13 minutę įmušė gynėjas Georgas Freidgeimas, 34 min. antrą įvartį tiksliu smūgiu iš toli pelnė Paulius Janušauskas, o po kelių minučių po kampinio sumaištyje pasižymėjo puolėjas iš Ukrainos Viktoras Raskovas. 71 minutę ketvirtąjį įvartį po Vaidoto Šilėno perdavimo įmušė P.Janušauskas. Dabar mušti jau reikėjo „Trans“ ekipai, tačiau paskutinį tašką rungrtynėse padėjo „Šiaulių“ gynėjas Ernestas Pilypas – 5:0.

„Po skaudaus pralaimėjimo Narvoje norėjosi reabilituotis. Tikėjau, kad esame stipresni ir turėjome tai įrodyti. Pavyko pirmasis kėlinys, komanda buvo susitelkusi. Pasiteisino taktika, įvarčius pelnėme laiku.  Rezultatas labai malonus“, - fcsiauliai.lt teigė „Šiaulių“ strategas Valdas Ivanauskas.

„Šiandien dominavo viena komanda. Tiek pirmame, tiek antrame kėlinyje puikiai matėsi, kuris klubas yra geriau pasiruošęs. Tai skaudi, tačiau ir naudinga patirtis. Tokią patirtį šį sezoną gavome ir Europos lygoje. Manau, kad rungtynių lygis šiandien buvo panašus“, - sakė „Trans“  treneris Valerijus Bondarenko.

Ketvirtfinalyje "Šiauliai" kitų metų pavasarį susitiks su Estijos čempionu Talino „Levadia“.

„Sūduva“ išleido kelialapį tolyn iš rankų

Labai arti tikslo buvo, tačiau per paskutines rungtynių minutes bilietą į kitą etapą išleido „Sūduva“. Marijampolės klubas pirmąsias rungtynes su Talino „Flora“ svečiuose buvo pralaimėjęs 1:2, tad namuose „Sūduvai“ užteko ir pergalės 1:0.

Jau pirmajame kėlinyje „Sūduvą“ į priekį išvedė Ričardo Beniušio ir Povilo Leimono įvarčiai, o antrojo kėlinio pradžioje R.Beniušis įmušė dar kartą – 3:0. Tačiau likus žaisti keturias minutes „Flora“ pasinaudojo marijampoliečių klaida gynyboje ir realizavusi uždirbtą 11 metrų baudinį atgaivino savo viltis. Nervingoje dvikovos pabaigoje svečiai išplėšė vietą ketvirtfinalyje trečią pridėtinio laiko minutę - po Sergejaus Mošnikovo baudos smūgio kamuolys atšoko rikošetu ir suklaidino vartininką Marių Rapalį. Šeimininkai laimėjo rungtynes 3:2, tačiau dėl dviejų savo aikštėje praleistų įvarčių tolyn žengė „Flora“.

„Komanda sugebėjo pralaimėti rungtynes per kelias minutes. Tai jau ne pirmas kartas šį sezoną. Antrajame kėlinyje neišnaudotome sukurtų progų. Rungtynių pabaigoje Alfredas Skroblas neatidžiai sužaidė gynyboje, užsidirbome baudinį. Komanda sutriko,  kovojome ne iki galo. Varžovai įmušė po rikošeto ir pralaimėjome“, - LFF.lt kalbėjo „Sūduvos“ treneris Donatas Vencevičius.

„Tragiškai sužaidėme pirmąjį kėlinį. Prieš atvažiuodami nesitikėjome tokio rungtynių scenarijaus. Bet antrajame kėlinyje atsigavome, įmušus 11 metrų baudinį atsirado papildomų jėgų. Rungtynių pabaigoje įmuštas įvartis – nusišypsojūsi fortuna mums. Bet „Sūduvai“ panašiai pasisekė rungtynių Taline pabaigoje. „Sūduva“ šiandien žaidė geriau, bet futbolas toks žaidimas, kad reikia kovoti iki galo“, - sakė „Flora“  ekipai vadovaujantis Martinas Reimas.

Paskutines pirmojo etapo rungtynes Baltijos lygos komandos sužais lapkričio 10-11 dienomis. Dėl vietos ketvirtfinalyje kovos Tauragės „Tauras“ ir Gargždų „Banga“. Tolyn jau anksčiau žengė Panevėžio „Ekranas“.

Rungtynių statistika

„Šiauliai“ (Lietuva) – Narvos „Trans“ (Estija) 5:0 (3:0)

Pirmos rungtynės 1:5, bendras rezultatas 6:5

Įvarčiai: 13 min. Georgas Freidgeimas, 34  ir 71 min. Paulius Janušauskas, 38 min. Viktor Raskov, 83 min. Ernestas Pilypas

Marijampolės „Sūduva“ (Lietuva) – Talino „Flora“ (Estija) 3:2 (2:0)

Pirmos rungtynės 1:2, bendras rezultatas 4:4

Įvarčiai: 21 ir 48 min Ričardas Beniušis, 34 min. Povilas Leimonas („Sūduva“), 86 min. Valeri Minkenen (11 m.), 90+3 min. Sergei Mošnikov (Flora)

Įspėti: 82 min. Karolis Chvedukas, 85 min. Alfredas Skroblas, 90+2 min. Nerijus Radžius („Sūduva“); Sergei Mošnikov, 90+2 min. Karl Palatu („Flora“)