Ketvirtadienį vykusiose lemiamose rungtynėse dėl patekimo į pagrindinį FIBA Čempionų lygos etapą pralaimėjimą patyrė Klaipėdos „Neptūnas“, kuris Bulgarijoje surengtose rungtynėse 59:69 (15:12, 21:26, 13:14, 10:17) nusileido Minsko „Cmoki“ krepšininkams ir šiais metais nežais jokiame europiniame turnyre.

„Cmoki“ pagrindinio turnyro grupės etape susitiks su Atėnų AEK (Graikija), Šolė „Basket“ (Prancūzija) ir Holono „Hapoel“ (Izraelis) klubais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Cmoki“, kurie po pirmųjų trijų minučių pirmavo 7:3. Visgi tada Džiugas Slavinskas pelnė dvi baudas, Giedrius Stankevičius pridėjo tritaškį, o Klaidas Metrikas realizavo dar du baudos metimus ir „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 10:7. Nors po Benjamino-Pavelo Dodoo vieno taiklaus baudos metimo ir Klavso Cavarso dvitaškio rezultatas tapo lygus (10:10), tačiau kėlinio pabaigoje Norbertas Giga pataikė dvitaškį, Klaidas Metrikis pridėjo tritaškį ir „Neptūnas“ susgrąžino trapų pranašumą (15:12).

„Cmoki“ pirmame kėlinyje metė 8 tritaškius, tačiau pataikė tik 2, tuo tarpu „Neptūnas“ realizavo tik 1 dvitaškį iš 9.   Antrame kėlinyje „Neptūnas“ pagerino dvitaškių pataikymą, tačiau kėlinio pradžioje „Cmoki“ spurtavo 9:2 ir susigrąžino pranašumą (21:17). Mato Jogėlos vedami, klaipėdiečiai sugebėjo atsitiesti, neleido jiems per daug toli pabėgti, o likus žaisti dvi minutes M.Jogėla vėl išvedė „Neptūną“ į priekį (32:31).

Visgi kėlinio pabaigoje Žygimantas Janavičius prametė dvi baudas, Klaidas Metrikas suklydo, o Martynas Mažeika prametė tritaškį, tuo tarpu „Cmoki“ sėkmingai kovojo po Klaipėdos ekipos krepšiu bei pelnė taškus ir po 20 minučių pirmavo 38:36.

Po dviejų kėlinių „Neptūno“ gretose rezultatyviausias buvo M.Jogėla, pelnęs 10 taškų (1/1 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), jam gerai talkino K.Metrikis, pelnęs 7 taškus. „Neptūnas“ pataikė 7 dvitaškius iš 20 (35 proc.), 4 tritaškius iš 8 (50 proc.) ir 10 baudų iš 13 (76,92 proc.) „Cmoki“ gretose Krisas Clyburnas įmetė 10, po 8 pelnė Robas Lowery ir Maksimas Salash. „Cmoki“ po dviejų kėlinių geriau atakavo iš dviejų taškų zonos (10/21, 47,62 proc.), tačiau prasčiau metė tritaškius (4/13, 30,77 baud.) bei tragiškai metė baudas (6/14, 42,86 proc.)

Trečiame kėlinyje „Cmoki“ žaidė rezultatyviau, o kėliniui įpusėjus turėjo 6 taškų pranašumq (45:41). Didžiąją kėlinio dalį toks skirtumas tarp komandų ir laukės, tačiau likus žaisti šiek tiek daugiau nei minutę Minsko ekipa padidino persvarą iki 7 (52:45).

Visgi tada D.Slavinskas pelnė dvitaškį, B.Griciunas perėmė kamuolį ir pelnė du taškus, o „Neptūnas“ prieš liemiamą kėlinį sumažino atsilikimą iki 3 (49:52). Pusę ketvirtojo kėlinio „Cmoki“ laikė 4-6 taškų atstumą nuo klaipėdiečių, tačiau tada Žygimantas Janavičius pelnė tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki 1 (57:58).,

Deja, tačiau „Neptūnui“ niekaip nepavyko pralaužti „Cmoki“ gynybos ir jie svarbiausio momentu net 4 minutes negalėjo pelnyti nei vieno taško, tuo tarpu „Cmoki“ atsakė penkiais taškais ir likus žaisti 1 min. 41 sek. jau pirmavo 63:57.

Nors per likusį laiką N.Giga galiausiai nutraukė taškų badą ir pelnė dvitaškį (59:66), tačiau „Cmoki“ dar pelnė tritaškį ir sėkmingai užbaigė rungtynes.

„Cmoki“: Maksimas Salašas 18, Krisas Clyburnas 17, Vladimiras Veremejenka 11 (7 atk. kam.), Robas Lowery 7.

„Neptūnas“: Matas Jogėla 12, Norbertas Giga 10 (10 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 8 (6 rez. perd.), Giedrius Stankevičius 8, Klaidas Metrikis 7.