Atvirajame Australijos teniso čempionate penktadienį prasidėjo moterų bei vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalio etapas.

Turnyro favoritė bei WTA klasifikacijos lyderė amerikietė Serena Williams per 80 minučių 6:3, 6:3 nugalėjo 31-ąją raketę slovakę Danielą Hantuchovą, ketvirtoji pagal reitingą kinė Li Na per 2 valandas ir 37 minutes trijuose setuose - 1:6, 7:6 (7:2), 6:3 – privertė pasiduoti 26-ąją pagal skirstymą čekę Lucie Šafaržovą, o devintoji raketė vokietė Angelique Kerber 6:3, 6:4 įveikė amerikietę Alison Riskę.

Kituose jau pasibaigusiuose mačuose pergales iškovojo bei aštuntfinalio dalyvėmis tapo rusė, italė, kanadietė bei korto šeimininkė:

22-Jekaterina Makarova (Rusija) - Monica Niculescu (Rumunija) 6:4, 6:4;

28-Flavia Pennetta (Italija) - Mona Barthel (Vokietija) 6:1, 7:5;

30-Eugenie Bouchard (Kanada) - Lauren Davis (JAV) 6:2, 6:2;

Casey Dellacqua (Australija) - Zheng Jie (Kinija) 6:2, 6:4.

Vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalyje trečioji raketė ispanas Davidas Ferreras 6:2, 7:6 (7:5), 6:2 nugalėjo 29-ąjį pagal reitingą prancūzą Jeremy'į Chardy'į, septintas pagal skirstymą čekas Tomašas Berdychas 6:4, 6:2, 6:2 įveikė bosnį Damirą Džumhurą, o vokietis Florianas Mayeris 7:5, 6:2, 6:2 privertė pasiduoti dvidešimtąją raketę lenką Jerzy'į Janowiczių.

Pirmojo 2014 metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro Melburne prizų fondą sudaro 30 mln. JAV dolerių, o vyrų bei moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 2,43 mln. dolerių čekiai ir po 2000 ATP ar WTA reitingo taškų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.