Sekmadienio vakarą Lietuvos dvidešimtmečiai susikovė su bendraamžiais ispanais Europos čempionato finale. Po intriguojančios, daug jėgų ir emocijų pareikalavusios kovos rezultatu 61:69 (17:26, 20:16, 18:13, 6:14) ispanai įveikė lietuvaičius. Lietuvos U20 vaikinų rinktinė į Lietuvą parveš sidabrą.

Pirmąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo varžovai, kurie išnaudojo progas po lietuvaičių klaidų. Tačiau lietuviai neleidžia jiems per daug išsiveržti į priekį ir kėlinį užbaigia turėdami 9 taškų deficitą (17:26).

Antrasis kėlinys prasidėjo negailestingais Ispanijos rinktinės metimais. Nesėkmės lydi lietuvius, Martynas Tamulevičius patiria čiurnos traumą ir nepanašu, kad galės tęsti žaidimą rungtynėse. Tačiau tautiečiai įjungia antrą kvėpavimą ir surengia įspūdingą spurtą, po kurio atsilikimas sumažėja iki 5 taškų (37:42).

Trečiąjį ketvirtį lietuviai pradeda geležine gynyba ir per pirmas minutes jiems pavyksta priartėti prie varžovų ir skirtumas lieka vos vienas taškas (41:42). Lietuvos jaunimas demonstruoja įspūdingą kovingumą dėl kamuolių, aikštėje prasideda intriguojanti kova taškas į tašką ir ketvirtis užsibaigia lygiosiomis (55:55).

Lemiamame kėlinyje lietuvių puolimas visiškai sustojo, pavyko pelnyti vos 6 taškus ir to neužteko auksui iškovoti.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 15, Dovydas Butka 11, Jokūbas Rubinas 8, Dominykas Stenionis 7, Augustas Marčiulionis 6.

Ispanija: Rubenas Dominguezas 17, Michaelis Caicedo 13, Juanas Nunezas 10, Guillermo Javieras ir Miguelis Malikas po 6.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: Lietuva – Ispanija 61:69 ((17:26, 20:16, 18:13, 6:14)

Lemiamame kėlinyje lietuvių puolimas stringa, per pirmas tris minutes nepavyksta pelnyti nei vieno taško (55:59).

Mūsiškiai greitai sureaguoja ir mažina savo atsilikimą iki vieno taiklaus metimo (59:62). A. Marčiulionis pelno taiklų metimą ir Lietuvos rinktinė atsilieka vos vienu tašku (61:62).

Trečias kėlinys: Lietuva – Ispanija 55:55 (17:26, 20:16, 18:13)

Lietuviai ketvirtį pradeda geležine gynyba ir mėgina nutirpdyti taškų deficitą. Per pirmas minutes jiems pavyksta priartėti prie varžovų ir skirtumas lieka vos vienas taškas (41:42).

A. Marčiulionis pelno du taškus ir Lietuva finalinėse rungtynėse pirmą kartą išsiveržia į priekį! (43:42). Lietuvos jaunimas demonstruoja įspūdingą kovingumą dėl kamuolių, puolime tikrai nesiilsi. Po taiklaus Dominyko Stenionio tritaškio paskutinėmis sekundėmis pirmaujame jau 4 taškais (48:44). Deja, po taiklaus metimo D. Stenionis užsidirba ketvirtąją pražangą ir keliauja ant suolo.

Aikštėje prasideda intriguojanti kova taškas į tašką ir ketvirtis užsibaigia lygiosiomis (55:55)

Antras kėlinys: Lietuva – Ispanija 37:42

Ispanai ir antrame ketvirtyje negailestingai baudžia taikliais metimais, lietuviai bando mažinti atsilikimą, tačiau keletą kartų klysta. Martynas Tamulevičius patiria čiurnos traumą ir nepanašu, kad galės tęsti žaidimą rungtynėse.

Toliau labai pozityvi lietuvių atkarpa, spurtuoja 7:0, ispanams nepavyksta pralaužti lietuviškos gynybos. Intriga sugrįžta į rungtynes, kai lietuvaičiams pavyksta sumažinti atsilikimą iki 5 taškų (37:42)

Pirmas kėlinys: Lietuva – Ispanija 17:26

Pirmąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo varžovai, kurie išnaudojo progas po lietuvaičių klaidų. Nuo pat rungtynių pradžios didžiausias problemas Lietuvos rinktinei kelia Michaelas Caicedo, kuris pataiko aštuonis taškus iš eilės. Tačiau lietuvaičiai pradeda darbą ir po dviejų taiklių Jokūbo Rubino tritaškių metimų rezultatas (10:14) ispanų naudai.

Lietuvaičiai toliau klysta, varžovams suteikdami galimybės didinti turimą persvarą. Tačiau Augustas Marčiulionis ir Mantas Rubštavičius surengia įspūdingą ataką, kuri baigiasi M. Rubštavičiaus tritaškiu metimu su pražanga (14:22). Po pirmojo ketvirčio lietuvaičiai atsilieka 9 taškais (17:26).

na, ir šiaip vėl išjungus garsą
didesnę rungtynių dalį. Komentavimas klaikus. Negi neįmanoma surast tokių, kurie neerzintų ir netrukdytų.