Naujojo Orleano „Pelicans“ (18-11) krepšininkai su Jonu Valančiūnu niekaip negalėjo sulaikyti Devino Bookerio ir patyrė nesėkmę NBA lygoje. Lietuvio atstovaujama ekipa svečiuose 114:118 (34:27, 29:19, 26:38, 25:34) nusileido Finikso „Suns“ (18-12) komandai.

„Pelikanams“ tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės, o Finikso ekipa šventė antrąją pergalę paeiliui.

Praėjusią savaitę šios ekipos kovėsi net du sykius ir abejuose tuomet pergalę šventė „Pelicans. Tiesa, tuose mačuose „Suns“ vertėsi be traumuoto Devino Bookerio.

Tose rungtynėse tarp lyderiaujančių Vakarų konferencijos komandų netrūko aistrų, o žaidėjai pirmojo susitikimo pabaigoje kibo vieni kitiems į atlapus po Ziono Williamsono dėjimo pačioje mačo pabaigoje.

Būtent jis ir tapo didžiausia mįsle „Pelicans“ gynybai. „Suns“ gynėjas rungtyniavo 42 minutes, įmetė net 58 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, padarė 2 klaidas bei 3 sykius prasižengė. Tai buvo rezultatyviausios žaidėjo rungtynės šį sezoną.

J. Valančiūnas aikštėje praleido 26 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (6/8 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 8 atšokusius kamuolius, blokavo metimą, padarė 2 klaidas bei 5 sykius pažeidė taisykles.

Pirmoje mačo dalyje svečiai iš Naujojo Orleano dažniau buvo priekyje ir kontroliavo situaciją aikštėje. Dar pirmajame kėlinyje komanda susikūrė 9 taškų pranašumą (34:25).

Netrukus atstumas tapo ir dviženklis (39:27). Dar prieš didžiąją pertrauką skirtumas pasiekė ir 17 taškų ribą (54:37).

Didžiausias „Pelicans“ pranašumas buvo fiksuotas trečiajame kėlinyje, kuomet ekipas skyrė 24 taškai (83:59). Visgi, net ir tai svečiams pergalės negarantavo.

Aikštės šeimininkai netrukus spurtavo 15-0 ir iš turėtos didžiulės persvaros teliko 9 taškai (83:74). Dar prieš lemiamą ketvirtį skirtumas ištirpo iki 5 taškų (86:81).

Ketvirtajame kėlinyje Finikso klubas perėmė iniciatyvą ir galiausiai persvėrė rezultatą (109:116). Po tokio šoko svečiams atsitiesti jau nepavyko ir teko patirti nesėkmę – 114:118.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 30 (12/14 dvit., 0/1 trit., 6/7 baud., 9 rez. perd., 6 kld.), CJ McCollumas 27 (8 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 12 (8 atk. kam.), Naji Marshallas 11, Jose Alvarado 10.

„Suns“: Devinas Bookeris 58 (15/23 dvit., 6/12 trit., 10/15 baud.), Chrisas Paulas 18 (5/7 trit., 8 rez. perd.), Mikalas Bridgesas 15, Bismackas Biyombo 11, Joshas Okogie 7.