0

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiame divizione Rygos „Cetra“ namų aikštelėje Šiauliuose 2:4 (0:1, 1:0, 1:3) buvo priversta pripažinti Elektrėnų ESC komandos pranašumą, teigiama pranešime spaudai.

Latviai Lietuvos čempionate startavo užtikrintai ir įveikė jauną ir greitą Kėdainių LRK klubą. Tačiau sutikę savęs vertus varžovus, Rygos „Cetra“ ledo ritulininkai neteko pagrindinio pranašumo – protingo žaidimo.

Lygiai taip pat rungtyniavo ir Elektrėnų komanda, kuri išnaudojo keletos jaunų ledo ritulininkų greitį ir sugebėjo įveikti Latvijos ekipą.

Tiesa, rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik dvikovos pabaigoje. ESC pirmavo rezultatu 3:1, varžovai 56 minutę rezultatą sušvelnino. Iki dvikovos pabaigos likus minutei, latviai pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, o elektrėniškiai išnaudojo šią situaciją, pasiuntę ritulį į tuščius varžovų vartus.

„Cetra“ – ESC 2:4 (0:1, 1:0, 1:3).

„Cetra“: A.Bihanovs, V.Dibrivnijs po 1 įvartį. ESC: D.Kazlauskas 2, M.Lomakinas, A.Prichodko po 1 įvartį.

„ESSM/Energija“ sutriuškino VNA klubą

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiame divizione Vilniaus VNA klubas priėmė Elektrėnų ESSM/Energijos“ komandą ir buvo sutriuškintas rezultatu 4:11 (1:4, 1:4, 2:3).

Elektrėnų komanda savo gretose turi kelis Latvijos čempionate žaidžiančios kitos Elektrėnų komandos – „Energijos“ ledo ritulininkus. VNA klubas remiasi jaunais, 15-16 metų ledo ritulininkais, kuriems padeda ir patyrę ledo ritulininkai.

Rungtynėse „ESSM/Energijos“ pranašumas nekėlė abejonių. Nuo pirmųjų rungtynių minučių pradėję varžovų vartų šturmą, elektrėniškiai  greit įgijo persvarą, kuri antrajame kėlinyje tapo triuškinama.

VNA – „ESSM/Energija“ 4:11 (1:4, 1:4, 2:3).

VNA: K.Kirilovas, U.Čižas, K.Ašmontas, A.Klimovecas po 1 įvartį. „ESSM/Energija“: L.Rimkus, R.Aliapkinas, M.Marcinkevičius, V.Jagelavičius po2, T.Mizaras, A.Bendžius, Š.Kuliešius po 1 įvartį.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „ESSM/Energija“    2  2 0 0 0  15:7   6

2. Elektrėnų ESC                3  2 0 0 1  12:10  6

3. Rygos „Cetra“                2  1 0 0 1   7:6   3

4. Kėdainių LRK                 2  1 0 0 1   7:6   3

5. Kaliningrado „Delovaja rus“  0  0 0 0 0   0:0   0

6. Vilniaus VNA                 3  0 0 0 3   9:20  0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.