Klaipėdos „Atlanto“ trijų iš eilės pralaimėtų „SMScredit.lt A lygos“ rungtynių serija baigėsi. Uostamiesčio komanda iškovojo svarbius tris taškus kovoje dėl medalių, minimalia persvara įveikusi Utenos „Utenį“ – 1:0 (0:0). Po šios pergalės klaipėdiečiai grįžo į trečiąją turnyro lentelės vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusią Marijampolės „Sūduvą“.

Pirmajame kėlinyje į stadioną atėję žiūrovai daug pavojingų momentų neišvydo. Rungtynes kiek aktyviau pradėjo svečiai, kuriems „Atlanto“ futbolininkai leido kontroliuoti kamuolį, laukdami jų klaidų ir progų atakoms.

Kėliniui įpusėjus, aikštės šeimininkų spaudimas aikštės viduryje „Uteniui“ ėmė kelti dideli problemų, pasipylė netaiklūs perdavimai, tačiau be tikro puolėjo rungtyniavusi uostamiesčio komanda dažnai nerasdavo kam perduoti kamuolį. Tolimi perdavimai link Ovidijaus Verbicko ar Skirmanto Rakausko naudos neatnešdavo.

28-ą minutę pirmą kartą į rungtynes teko įsijungti „Atlanto“ pagrindinėje sudėtyje debiutavusiam vartininkui Mariui Adamoniui. Jis atrėmė Roberto Freidgeimo smūgį galva, nesėkmingai kamuolį išmušus Andriui Jokšui.

Nerasdami kelių link varžovų vartų, klaipėdiečiai bandė laimę tolimais smūgiais. Pavojingai mušė, bet į vartus nepataikė Dovydas Norvilas ir O.Verbickas. Svečiai atsakė pavojingu Povilo Krasnovskio smūgiu šalia vartų kėlinio pabaigoje.

Džiaugsmas truko vos porą sekundžių

Iškart po pertraukos Linas Savastas po tolimo Luko Artimavičiaus perdavimo iššoko prieš vartus, tačiau iš labai aštraus kampo į vartus nepataikė. Netrukus, pakėlus kampinį, laisvas paliktas Jurijus Verščiakas to nesitikėjo ir į kamuolį nepataikė.

Sužaidus 15-a minučių antrajame kėlinyje, „Atlanto“ treneriai į žaidimą metė puolėją Luką Baranauską. Tačiau didesnėmis pajėgomis į priekį nuskubėję klaipėdiečiai galėjo būti nubausti. Tik puikus Kazimiero Gnedojaus žaidimas neleido prieš vartus atsidurti Edgarui Mastianicai. Patyręs gynėjas krisdamas sugebėjo taip išmušti kamuolį, kad jis aikštę paliko būtent nuo uteniškio.

Pavelui Leusui teko šuoliu gaudyti kamuolį po pavojingos varžovų atakos, kai Andrius Bartkus perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį D.Norvilą. Klaipėdiškis mušė į tolimą vartų kampą, bet „Utenio“ vartininkas tam buvo pasiruošęs.

Įvarčių sausra rungtynėse baigėsi 80-ą minutę. Užsitęsus aikštės šeimininkų atakai, S.Rakauskas atidavė kamuolį D.Norvilui, kuris puikiu smūgiu iš po Gabrieliaus Zagursko kojų nepaliko P.Leusui jokių šansų.

„Utenio“ vartininkas sužaidė labai patikimai už keturių minučių, atremdamas pavojingą Marko Benetos šūvį iš baudos aikštelės krašto, o gynėjai pakartoti smūgį varžovams neleido.

Rungtynių pabaigoje kamuolys atsidūrė „Atlanto“ vartų tinkle. P.Krasnovskio pusiau smūgį, pusiau perdavimą „uždarė“ J.Vereščiakas, tačiau uteniškių džiaugsmas truko vos porą sekundžių, nes arbitro asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Klaipėdos „Atlantas“ – Utenos „Utenis“ 1:0 (0:0)

„Atlantas“: M. Adamonis, R. Baravykas, M. Beneta, A. Jepifanovas, K. Gnedojus, A. Jokšas, A. Jurgelevičius (60 min. L. Baranauskas), A. Bartkus, D. Norvilas, S. Rakauskas ( 84 min. G. Žukauskas), O. Verbickas.

„Utenis“: P. Leusas, A. Tručinskas, R. Freidgeimas, M. Fridrikas (46 min. J. Vereščiakas), G. Zagurskas, L. Artimavičius, T. Dombrauskis, V. Jeriomenka (83 min. E. Vainoras), P. Krasnovskis, E. Mastianica, L. Savastas.

Įvarčiai: D. Norvilas (80).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai" 28 3 5 20 25:71 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) ir T. Radzinevičius („Sūduva“) – po 20, D. Aršakianas („Trakai“) – 19, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 18 įvarčių.