Pirmadienio vakarą Panevėžyje sprendėsi LKL reguliaraus sezono trečiosios vietos likimas. Pergalę, atnešusią jiems šią vietą, pasiekė „Lietkabelis“, kuris 85:79 (27:17, 17:25, 20:22, 21:15) įveikė Vilniaus „Rytą“.

Šeimininkams mače reikėjo žūtbūt laimėti, jei norėjo būti treti, kitu atveju trečiąją vietą būtų užėmę Utenos „Juventus“ krepšininkai. Vilniečiai LKL reguliariajame sezone liko antri.

Rungtynių pradžia šeimininkams buvo geresnė ir šie įgavo dviženklę persvarą (27:17), tačiau antrame kėlinyje „Rytas“ atsitiesė. Andrew Goudelockas ėmėsi iniciatyvos, įsijungė Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius, tad rezultatas tapo lygus – 40:40.

Tik Gabrieliaus Maldūno ir Margirio Normanto dėka prieš ilgąją pertrauką panevėžiečiai turėjo nedidelę persvarą – 44:42.

Po pertraukos kova toliau išliko labai atkakli ir dabar nė viena ekipa labiau neatitrūko. Atkakliausios minutės kėlėsi į pačią pabaigą. Po Pauliaus Valinsko metimo „Lietkabelis“ įgavo svarbią 4 taškų persvarą (72:68), o Erikas Venskus pataikė baudos metimą, tiesa, jam tuo atsakė ir Dovis Bičkauskis – 69:73.

Likus 4 minutėms aikštę paliko Martynas Echodas, susižeidęs kelį, tuo tarpu Ivanas Buva mažino atsilikimą – 71:73.

Jam dviem taškais atsakė „Lietkabelio“ kapitonas Vytenis Lipkevičius (75:71), o galiausiai reikšmingą atkarpą kūrė Džordže Gagičius su Pauliumi Valinsku – 80:73. Liko jau tik 1.43 min., A.Goudelockas šovė iš toli, o D.Gagičius pataikė vieną baudą iš dviejų, artindamas prie pergalės „Lietkabelį“ (81:76).

G.Radzevičius dar buvo įžiebęs viltį (79:82), bet po minutės pertraukėlės per 8 sekundes V.Lipkevičius taškais su pražanga įtvirtino pergalę savo komandai.

LKL ketvirtfinalių poros:

Utenos „Juventus“ – Prienų „Cbet“

Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Panevėžio „Lietkabelis“ – Klaipėdos „Neptūnas“

Vilniaus „Rytas“ – Šiaulių „Šiauliai“

Už atkrintamųjų ribos liko Alytaus „Dzūkijos“ bei Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ komandos. LKL atkrintamosios prasidės trečiadienį.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Lietkabelis“ 85:79 „Rytas“ (27:17, 17:25, 20:22, 21:15)

Jį komandos pradėjo atkaklia ir kieta kova aikštėje, ypač bandydami sėkmingiau sustabdyti varžovus gynyboje. Sužaidus tris minutes po Martyno Echodo dėjimo vilniečiai atsilikinėjo 66:68.

Įpusėjus kėlinukui vaizdas per daug nepasikeitė. „Lietkabelis“ pabandė šiek tiek atitrūkti, tačiau patys klydo, bet tuo nesugebėjo pasinaudoti ir vilniečiai.

Likus trims minutėms šeimininkai pirmavo 73:69.

Abi komandos dar apsikeitė tolimais metimais, bet šeimininkams užteko trapios persvaros, kurią jie išsaugojo ir laimėjo susitikimą 85:79.

Trečias kėlinys: „Lietkabelis“ 64:64 „Rytas“ (27:17, 17:25, 20:22))

Kėlinuką sėkmingiau pradėjo svečiai. Po jau devintojo M. Valinsko taško panevėžiečiai pirmavo 48:42. Įpusėjus kėlinukui Augustas Marčiulionis sumetė dvi baudas, bet panevėžiečiai sustabdė kitus kelis vilniečių bandymus dar labiau priartėti (53:47).

„Lietkabelis“ bandė vėl susikrauti dviženklį pranašumą, bet „Rytas“ nebuvo linkęs paleisti varžovų. Maža to, kėlinį jie užbaigė mini spurtu 5:0 ir išlygino mačo rezultatą 64:64.

Antras kėlinys: „Lietkabelis“ 44:42 „Rytas“ (27:17, 17:25)

Komandos keitėsi atakomis, bet skirtumas išliko panašus. Jį kiek pavyko aptirpinti Andrew Goudelockui pataikius iš toli (26:33).

Dėka daugiausiai to paties A. Goudelecko vilniečiai priartėjo ir iki 33:36. Netrukus rezultatas tapo lygus, klubai žengė koja kojon.

Kėlinio pabaigoje M. Normantas pataikė dvitaškį, bet, nepaisant to, kėlinį laimėję vilniečiai aštuoniais taškais visą kovą perkėlė į antrąją mačo dalį.

Pirmas kėlinys: „Lietkabelis“ 27:17 „Rytas“

Šeimininkai gerai pradėjo mačą ir surengę sėkmingas atakas pirmavo 6:3. Įpusėjus kėliniui vilniečiai laimėjo atkarpą 5:0 ir priartėjo iki 8:10.

Vytenis Lipkevičius čia pat pataikė iš toli, tą patį padarė ir komandos draugas Marius Valinskas, bet atsaką turėjo ir vilniečiai. Šeimininkai pirmavo 16:14.

„Lietkabelis“ kėlinuko pabaigoje sužaidė geriau, o po Margirio Normanto tritaškio po dešimties minučių jie pirmavo 27:17.