Aštuntąjį pralaimėjimą FIBA Eurolygos moterų krepšinio turnyro XIII turo rungtynėse patyrė Vilniaus "Lietuvos telekomo" klubas. Vilnietės svečiuose po pratęsimo 73:76 (17:16, 19:17, 20:20, 13:16, 4:7) nusileido aštuonių komandų B grupės lyderėms Gdynės "Lotos VBW Clima" (Lenkija) krepšininkėms ir prarado net teorines galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas.

Rezultatyviausiai Lietuvos čempionių gretose žaidė Iveta Marčiauskaitė, pelniusi 17 taškų ir po krepšiais atkovojusi 11 kamuolių. 15 taškų į aikštės šeimininkių krepšį įmetė Sandra Valužytė, 13 - Olena Žeržerunova. 9 taškus ketvirtadienio mače pelnė Olga Muraškina, 8 - Irena Baranauskaitė, 4 - Ilona Nikonovaitė, 3 - Rima Valentienė, po 2 - Diliara Velišajeva (5 rezultatyvūs perdavimai) ir Vita Miklyčiūtė (2 blokuoti metimai).

Šeimininkių ekipoje išsiskyrė Malgorzata Dydek (Malgožata Dydek, 18 tšk. ir 3 blokuoti metimai) bei Chasity Melvin (Česity Melvin, 17 taškų ir 20 atkovotų kamuolių).

Šias atkaklias ir permainingas rungtynes aktyviau pradėjo vilnietės, kurios pirmavo 6:0, o kėlinio viduryje buvo įgijusios ir aštuonių taškų persvarą - 12:4. Tačiau iki pirmojo kėlinio pabaigos aikštės šeimininkės sušvelnino rezultatą iki minimumo - 17:18.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose komandos rungtyniavo taškas į tašką. Didžiausiu - penkių taškų - skirtumu įpusėjus trečiam kėliniui pirmavo Lenkijos krepšininkės (49:44), tačiau "Lietuvos telekomo" komanda laimėjo atkarpą 6:0 ir vėl išsiveržė į priekį - 50:49.

Likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos pusantros minutės lenkės vėl įgijo 4 taškų persvarą - 69:65, tačiau O.Muraškina sušvelnina skirtumą, o likus 26 sekundėm iki kėlinio pabaigos I.Marčiauskaitė išlygina rezultatą ir dar gauną mesti baudos metimą, kuris, deja, skrieja pro šalį.

Likus iki pratęsimo pabaigos 2 minutėms buvo lygu 73:73, tačiau vėliau "Lotos VBW Clima" krepšininkės įmetė tris baudų metimus iš 6, o du vilniečių metimai skriejo pro šalį.

"Tikrai buvo geros rungtynės", - interviu BNS sakė "Lietuvos telekomo" vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas. - "Merginos žaidė puikiai, priekaištu tikrai niekam neturiu, tik gal pabaigoj laimės pritrūkom, kai per pratęsimą neįmetėm kelių metimų iš patogiausių padėčių".

Treneris nusivylė ir teisėjų kvalifikacija, kuri neatitiko rungtynių lygio. "Gaila, kad ir teisėjai kelis kartus švilpė aikštės šeimininkų naudai, - pergyveno A.Paulauskas. - "Buvo net kuriozinis momentas, kai neleistinai stabdėme vieną žaidėją. Teisėjas sušvilpė, o ši dar spėjo kamuolį perduoti komandos draugei, kuri pelnė du taškus ir dar stojo mesti baudos metimo, nors prie jos niekas ir neprisilietė", - su ironija pasakojo treneris.

"Kelios mūsų, kelios teisėjų klaidos, keli nepataikyti metimai ir viskas susidėjo į tuos nelemtus tris taškus, kurie atėmė galimybę kovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose", - liūdnai baigė A.Paulauskas.