REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia Vilniaus Šv. Onos bažnyčios bėda – visiškai suirusi čerpių stogo danga, frontono bokšteliai, iš kurių centrinis – avarinės būklės, stogo karnizas ir fasadų mūro fragmentai.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kaip bus vykdomi architektūros paminklo gelbėjimo darbai, kultūros ministras Remigijus Vilkaitis penktadienį informavo Vyriausybę, pranešė Kultūros ministerija.

REKLAMA

Šį planą vasario 17-ą aptarė į pasitarimą ministerijoje susirinkę Vilniaus arkivyskupijos kurijos atstovas, Šv. Onos bažnyčios konstrukcijų tyrėjas bei tvarkybos projekto rengėjai, valstybinės įmonės „Lietuvos paminklai“ bei Kultūros paveldo departamento specialistai.

 Pasitarimo metu buvo išklausyta informacija apie bažnyčios būklę ir išnagrinėta bei aptarta parengta projektinė dokumentacija, susijusi su Šv. Onos bažnyčios tvarkybos darbais. Bažnyčios konstruktyvą ištyrusiam konstruktoriui Jakovui Mendelejevičiui pristačius tyrimo rezultatus, specialistai konstatavo, kad pagrindinių bažnyčios pamatų ir nešančių sienų fizinė būklė yra pakankamai gera, jose nėra deformacinių plyšių ar kitokių įtrūkimų, bažnyčios būklė nėra avarinė. Skubių restauravimo ir remonto darbų reikalauja tik bažnyčios pastato stogas (100% suirusios čerpės), frontono bokšteliai (centrinis bokštelis avarinės būklės), stogo karnizas ir fasadų mūro fragmentai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasitarimo dalyviai vienbalsiai nusprendė, kad bažnyčios tvarkybos darbus galima skirti į trys etapus:

1) pirmiausia reikia restauruoti bokštelius, konservuojant išlikusį autentišką mūrą bei restauruoti stogą, keičiant susidėvėjusias stogo čerpes naujomis, kartu atliekant ir būtinus remonto darbus (navos perdangos šiltinimą, vandens nuvedimo sistemos įrengimą ir apsaugos nuo žaibo elementų atnaujinimą). Vykdant šiuos darbus, galima būtų lygiagrečiai atlikti trūkstamus fasadų mūro būklės tyrimus, o juos atlikus, parengti mūro konservavimo ir restauravimo projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2) pagal papildytus tyrimų duomenis, parengti metodiškai tikslesnį fasadų mūro konservavimo ir restauravimo darbų projektą, o pačius fasadų restauravimo darbus vykdyti antrajame etape, 2010-2011metais. Šiame etape reikėtų pakeisti ir bažnyčios langus.

3) ateityje planuoti lėšas bažnyčios interjerų tvarkybai.

Lietuvos Respublikos ir Šventojo sosto sutarties dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje (paveldotvarkos) įgyvendinimo 2009 m. programos projekte, Šv. Onos bažnyčios stogo ir bokštelių restauravimo ir remonto darbams numatyta skirti 993,6 tūkst. litų., iš jų – 762,9 tūkst. litų valstybės biudžeto lėšų ir 230,7 tūkst. litų – Vilniaus arkivyskupijos lėšų. Šių lėšų turėtų pakakti pirmajame etape numatytiems darbams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų