Duisburge (Vokietija) sekmadienį baigėsi svarbiausios šių metų baidarių ir kanojų irklavimo varžybos – pasaulio čempionatas. Jame buvo kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Labai arti vietos olimpiadoje buvo Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Jie vyrų dviviečių baidarių 500 m rungties A finale finišavo 7-i (1:29.874 min.), o į Paryžiaus olimpiadą pateko 6 greičiausios įgulos. Lietuviams iki šešetuko pritrūko vos 0.014 sek.

Auksą iškovojo portugalai Joao Ribeiro ir Messias Baptista (1:29.037). Vienas iš portugalų po finišo nesulaikė ašarų ir vėliau atskleidė, kad jo vaikas guli ligoninėje. Sidabras atiteko vengrams Bencei Nadasui ir Balintui Kopaszui (1:29.184), o bronza – ispanams Adrianui Del Rio ir Rodrigo Germadei (1:29.389).

Pernai lietuviai tapo pasaulio vicečempionais bei Europos čempionato bronzos medalininkais. Šioje rungtyje dar lauks žemyninė atranka į olimpines žaidynes.

Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas vyrų dviviečių kanojų 500 m rungties B finale buvo 4-i (1:41.908) ir galutinėje įskaitoje užėmė 13-ą poziciją. Olimpinius kelialapius laimėjo 8 greičiausios įgulos.

Penktadienį Artūras Seja kartu su Ignu Navakausku, M.Maldoniu ir Simonu Maldoniu iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpiadą, kur galės startuoti vyrų keturviečių baidarių 500 m rungtyje. Šeštadienį A.Seja neolimpinėje vyrų vienviečių baidarių 200 m rungtyje tapo pasaulio čempionu.