Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Čičinską būtų lengviau suprasti jei jis mulkinančiai neužglostytų detalių. KIą jis turi omeny apie "progresinio pajamų reguliavimo priemones"? Kur yra tas Kubiliaus planų progresyvumas? Ar jis tikrai kenktų smulkiajam verslui? Nes būtent progresyvūs (ar maži ar dideli) mokesčiai padeda smulkiesiems konkuruoti su milžinais. Arba štai viešbučių paslaugas priskirimas "eksportinėmis" labai jau originalus. Ar tuo mūsų prekybos balansas gyvuoja?

Mano patirtis su sostinės viešbučių ūkio ypatybėmis yra ta, kad viešbučiai nė kiek nesidomi galimu paklausos lankstumu. Ar su lengvatom ar be lengvatų, viešbučiai nori plėšti pasaulines kainas bet kuriuo sezonu. Jie greičiau bankrutuos nei prisitaikys prie realių klientų poreikių. Kvepia karteliu.

Šiaip Kubiliaus "socialistiniai" žygiai gal logiški Lietuvos sąlygomis. Paprastai liberaliosios filosofijos yra propaguojamos visuomenės grietinėlės naudai ir abipusei paramai. (Tokia yra visuomeninių idėjų "natūralioji atranka".) Pokomunistinėse visuomenėse grietinėlė yra gan "sovietinė", tad ir nenuostabu kai socialdemokrų vyriausybės yra nuosekliau liberalios. Konservatoriai lyg ir pasiryžę tarnauti tradicinei turto hierarchijai, bet realiai jie turi su panieka žiūrėti į konkrečią posoviestinę grietinėlę. Jie nori taikyti savo archaišką ideologiją, bet nenori konkrečių rezultatų - esamos turto hierarchijos išlaikymo. (Nedidelė paslaptis, kad viešbučių kartelis yra kontroliuojamas Brazausko chebros.) Praktiškai konservatoriams išeina kaip anksčiau: ir patys smagiai nevalgo, ir kitiems neduoda.
Na, nejuokinkite aikčiodami dėl PVM padidinimo (o tiksliau - sumažinimi panaikinimo) viešbučiams!!! Skandinavijoje viešbučiams taikomas 25% PVM, ten taip pat negali pasigirti viduržemio jūros klimatu ar ypatinga architektūra ir ką, bankrutuoja ten viešbučiai arba stovi tušti? Nė velnio! Visi užpildyti ir klesti. Taigi, ne viešbučio kaina ir ne klimatinės sąlygos nulemia turistų srautus. Turistus pritraukia įdomios programos, tiek poilsinio turizmo, tiek ir verslo programų pprasme. Pas mus yra ne tik Turizmo departamentas (iš esmės nieko neveikiantis, toks gana išlaidaujantis pramoginis kūrinys), bet ir begalės verslo "paramos" tarnybū ir kitų struktūrų. Ką jos veikia? Iš esmės nieko. Ar jos pritraukia investicijų, ar jos pritraukia verslininkų atvykti į Lietuvą bent jau susipažinti su šalimi ir verslo aplinka bei vietiniais verslininkais? Nejuokaukite! Taigi, kai niekas nieko neveikia, tuomet paprasčiausia imti ir susimažinti PVM tarifą iki 5% (absurdas - kur ekonominė logika?), o ne įjungti smegenis ir sukurti patrauklų produktą. Beje, tiems kas domisi yra akivaizdu, kad krizės metu keliauja iš esmės tik "premium" lygio turistai, o tokiems 5 ar 20 - jokio skirtumo. Beje, mūsų viešbučiai - patys pigiausi Baltijos šalyse. Kur logika? Ką mūsų valstybė tuo remia ir ką gauna? Jei jau kas vyksta į Lietuvą, tai TIKRAI ne dėl to, kad čia viešbučiai pigiausi. Jei jie kainuotų po 1 Lt dienai, gal tuomet nustebintume pasaulį ir pritrauktume krūvas dykaduonių, bet ar tokių mums patiems reikia? Ryga jau dabar dūsta nuo nenaudingų britų - vienos dienos turistų (žinia, ko atvykusių...). Jei jau taip trokstame turistų, tai pirmiausia reikėtų susirūpinti Vilniaus susiekimu su pasauliu (palyginkite kiek skrydžių ir į kiek miestų yra iš Rygos ir kiek iš Vilniaus...), ką įdomaus galime pasiūlyti turistams (kalbu ne apie sex, beer, etc.), pagaliau - viešojo sektoriaus aptarnavimo kltūra...
Mauras ir exp matosi knygeliu ir laikrasciu pasiskaite todel ir nusisneka.Pagrindine mase turistu gyvena 2-3 zvaigzduciu viesbuciuose.Ponai raso,kad butu daugiau renginiu,konferenciju,dar butu galima prideti ,kad ir saules daugiau butu...,taciau po sitiekos Nepriklausomybes metu nei vieno nei antro kazkaip nepadaugejo.
Turistines grupes i Lietuva atvaziuoja tik vasara ir kaunasi del kiekvieno euro.Kol mes cia rasinejam ir alus su maistu pabrango,taigi kaip ir nebera ko patraukliai pasiulyti uzsienieciams.O ka Lietuvele ne sezono metu-ziema gali pasiulyti uzsienieciams?Jei yra galimybe ,viesbuciai uzdaro atskirus aukstus ar kambarius ziemai,nes nera ka juose apgyvendinti.Taigi-realybe tokia......
Šiame prof. Jono Čičinsko* straipsnyje nerasite sąvokos INOVACIJOS. Apie ANTREPRENEĮ ir kalbos būi negali. Tai, ką aiškina lietuvių autorius-ekonomistas, yra pasaulio ekonominės išminties viršūnė. Lietuva - pasaulio bamba?...
--------------------
Bet yra ir kitokių nuomonių. Pvz, amerikonas 2006 Nobelistas Ed. Felpsas (Phelps). Jis, priešingai, nei Europa (ES), nemano, kad atėjo "kapitalizmo pabaiga".
Jis truputėlį kitaip aiškina, kaip reikia globaliam pasauliui išeiti iš ... (Amerikos suorganizuotos finansinės...: {rašo lietuviai}) krizės:

" 11/12/2008: SIEGEL on-line:

EDMUND S. PHELPS
"What Has Gone Wrong up until Now"

Edmund S. Phelps, 75:
It is preposterous to speak, as some Europeans have, of the "end of capitalism." A good life requires a rewarding workplace -- one of change and challenge -- and that requires some sort of well-functioning capitalism.
There is no question that the banking industry in the United States has gone awry . In buying mortgages for packaging in mortgage-backed securities, the banks exported to the rest of the world a profusion perteklius of assets that were overvalued by the financial companies that purchased them.

The ratings agencies, which made their calculations based only on rosy scenarios, and never on a worst-case basis, were complicit in this overvaluation.
In selling derivatives , such as default insurance and other collateralized debt obligations, the banks were selling assets that were too complex for a great many investors to understand.
Finally, the banks were their own worst enemies. The level of their loans and their borrowings to make those loans reached so high a level in relation to their capital, or equity, that any serious disturbance to asset prices -- a default shock or a shock to liquidity premia -- could have devastating effects on the equity of any bank and thus on its ability to function and to survive. At some banks, measured leverage was not extraordinarily high but the opacity of the assets and the resulting uncertainty over their future returns was very high.
That the banks chose to take on ever-greater levels of risk, with no end in sight until the collapse, was an effect of employee compensation: Fortunes could be made for each additional day that the bank could operate. There was no claw-back provision that would pay bonuses only for performance over the long term.
Is regulation required here?
Undoubtedly some new regulations are required here and there.
Yet, many observers have argued the lack of restraints on the banking industry was more a failure of the regulatory authorities to exercise their powers than it was an absence of regulatory authority to act. A new mindset is required, above all.
A fundamental issue that regulatory discussions must confront, however, is what function society needs the banking industry to perform. Increasingly over the past two decades, the banks have tried to make money with mortgages, residential and commercial. As this has proved difficult, the banks will either have to shrink their supply of credit to the economy as a whole or else redirect some their credit to the business sector.
Unfortunately, the banks for the most part appear to have lost the expertise to make business loans and investments, which they once had in the fabulous legendinis years of investment banks such as Deutsche Bank and J.P. Morgan.

Wíll the big banks in the US be able to regain atgauti such expertise?

It seems likely that highly regulated banks are not the ideal sources of finance for business investment, particularly for INNOVATIVE business investments. A natural source of finance for new startup firms are the rich uncles, called "angel investors," who know more about the startup ENTREPRENAUR than a banker would be in a position to know. Another natural source of finance is the venture capitalists, who also have the ENTREPRENEURIAL background to be able to mentor as well as finance the young firms. Some of the hedge funds are also doing creative work in financing various innovative projects.
Clearly it is not in society's interests to regulate rich uncles, venture capitalists and hedge funds investing or lending to small or new businesses. If society makes the mistake of doing so, INNOVATION will suffer.
So will the rewards of work.
And the supply of jobs."
-----------------------
*) Autorius yra Šėtos vidurinės mokyklos auklėtinis. Mokykla šiandien (dabar) švenčia savo 90-tį. Su kuo ir sveikinuvisus ir visas.
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės
* AIRIJA
ALBANIJA
ANDORA
* ARGENTINA
* ARMĖNIJA
GK AUSTRALIJA
* AUSTRIJA
* AZERBAIDŽANAS
* BALTARUSIJA
* BELGIJA
BOSNIJA IR HERCEGOVINA
GK BRAZILIJA
* BULGARIJA
* ČEKIJA
GK ČILĖ
* DANIJA
GK DOMINIKOS RESPUBLIKA
* EGIPTAS
GK EKVADORAS
* ESTIJA
ETIOPIJA
GK FILIPINAI
GK GANA
* GRAIKIJA
* GRUZIJA
* INDIJA
GK INDONEZIJA
IRANAS
GK ISLANDIJA
* ISPANIJA
* ITALIJA
* IZRAELIS
GK JAMAIKA
* JAPONIJA
* JAV
GK JORDANIJA
* JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI
JUODKALNIJA
* KANADA
* KAZACHSTANAS
* KINIJA
GK KIPRAS
GK KIRGIZIJA
GK KOLUMBIJA
GK KORĖJOS RESPUBLIKA
KROATIJA
KUVEITAS
* LATVIJA
* LENKIJA
GK LIBANAS
LICHTENŠTEINAS
GK LIUKSEMBURGAS
GK MAKEDONIJA
GK MALAIZIJA
GK MALTA
MALTOS ORDINAS
GK MAROKAS
MEKSIKA
* MOLDOVA
GK MONAKAS
MONGOLIJA
GK NAUJOJI ZELANDIJA
GK NEPALAS
GK NIGERIJA
* NYDERLANDAI
* NORVEGIJA
GK PAKISTANAS
GK PANAMA
GK PERU
GK PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKA
* PORTUGALIJA
* PRANCŪZIJA
* RUMUNIJA
* RUSIJA
SAUDO ARABIJOS KARALYSTĖ
SERBIJA
GK SINGAPŪRAS
GK SIRIJOS ARABŲ RESPUBLIKA
SLOVAKIJA
* SLOVĖNIJA
* SUOMIJA
GK ŠRI LANKA
* ŠVEDIJA
* ŠVEICARIJA
* ŠVENTASIS SOSTAS
TADŽIKISTANAS
GK TAILANDAS
TUNISAS
* TURKIJA
TURKMĖNISTANAS
* UKRAINA
GK URUGVAJUS
UZBEKISTANAS
GK VENESUELA
* VENGRIJA
VIETNAMAS
* VOKIETIJA

* reziduoja ambasada ir / arba konsulinė įstaiga
GK veikia tik konsulinė įstaiga, vadovaujama garbės konsulo
kieno saskaita subalansuotas biudzetas,ar pajamu,iplauku[mokesciu didinimo],ar izdo pinigu svaistymo [leolt,achema skystalo dujinimas,ambasadu steigimas,nauju ministeriju steigimas joms bildingu " svogeriu konkursinem" kainom statymas] nutraukimas.Ivedant imtinai kiekvieno biurokrato teisine atsakomybe.
Manote kodel "strateginiai albinai" steigia valstybes[MUSU] pinigus [63%,80%] kisa i UABus ,o juos valdo turintys [37%,20% ] bet nesumokeje apart "savarzeliu" nieko? O jei ateis teismo diena? Jie UABas atsako akcininku turtu,-mes MILIJARDAIS, jie savarzelem.
Nesutinku su argumentais dėl viešbučiu, nes jie tik teoriniai. Imkim vidutinę višbučio numerio kainą Lietuvoje 200 litų. Kad būtų paprasčiau ir vaizdžiau laikykime, kad tai kaina be PVM. Taigi su 5 proc. PVM ji bus 210 litų. Su naujuoju 20 proc. PVM tarifu kaina gali padidėti iki 240 litų ir tai tik tada, jei viešbučių savininkai visą PVM padididėjimą perkels į kainą. Taigi blogiausiu atveju kaina gali padidėti apie 9 eurus. Dabar pažiūrėkime Vakarų turisto akimis. Ar turės didelės reikšmės jo apsisprendimui važiuoti į Lietuvą tie niekingi 9 eurai. Juo labiau, kad turistai dažniausiai važiuoja į visas tris Baltijos valstybes, o viešbučių kainos tiek Latvijoje tiek Estijoje ir taip didesnės negu Lietuvoje. Jau nekalbu apie verslo keliones, kurios yra visiškai nejautrios viešbučių kainoms. Mano nuomone, siekiant pritraukti daugiau turistų, reikia rūpintis, kad Lietuvoje būtų daugiau įvairių renginių, tarptautinių konferencijų ir pan., o ne verkti dėl viešbučių kainų padidėjimo. Ir pagaliau dar vienas argumentas. Kitais metais švesime Lietuvos tūkstantmetį, o Vilnius bus Europos kultūros sostinė. Tai neišvengiamai pritrauks daugiau turistų į mūsų šalį. Paprastai, viešbučiai tokiomis progomis gerokai padidina kainas, o tuo pačiu ir savo pelnus. Padidinus PVM jiems šiuo papildomu pelnu teks pasidalinti su valstybe, o per ją su savo šalies piliečiais. Manau, kad tai labai teisinga.
"Jų paslaugų pabranginimas panaikinant PVM lengvatą ir padidinant tarifą iki 20 proc. bus informacija pasauliui, kad Lietuvoje, kurioje šiaip jau nėra dėl ko gausiau važiuoti, nes saulės mažai, o visa kita – kaip Europoje, tačiau pigus maistas, geras alus ir priimtinos viešbučių kainos, viešbučiai pabrango. "

Nesutikčiau. Ar manote, kad Vilniuje didelis % turistų, kurie važiuoja dėl pigesnio viešbučio? Taline daug trumpalaikių turistų, bet (mano supratimu) dėl patogių skrydžių ir keltų. Išvis, ko jie važiuoja - gal Turizmo departamentas atsakytų? Vargu ar dėl PVM lengvatos buvo daugiau saulės. Kai "būni" (t.y. geri) 2 dienas-2 naktis, nakties brangimas 15% (berods nuo 5 iki 20) nelabai įtakoja. Važiuos ir toliau. Jei bus už ką.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų