Sekmadienį "Pista de Autocross de Murca" trasoje Portugalijoje vyko FIA Europos automobilių kroso 2008 metų čempionato antrojo etapo lenktynės.

Antrą pergalę pirmenybėse iš eilės iškovojo puikiai Senojo žemyno čempionatą pradėjęs nugalėtojo titulą ginantis Šakių TSK sportininkas Nerijus Naujokaitis su "Volkswagen Polo Turbo".

N. Naujokaitis dominavo visą lenktynių savaitgalį. Jis diktavo madas per treniruotes, laimėjo kvalifikacines varžybas ir, startavęs iš pirmosios pozicijos, įtikinamai, kiek daugiau nei 5 sekundžių persvara laimėjo finalinį važiavimą. Didžiausią galingumą išvystančių automobilių klasėje (D1 divizione) kartu su N. Naujokaičius ir kitais Senojo žemyno automobilių kroso meistrais varžosi dar du Lietuvos atstovai. Tai Šarūnas Glikas ir Ričardas Savickas.

Kaip ir pirmojo, taip ir antrojo etapo lenktynėse tokio rango varžybų debiutantas R. Savickas su "Ford Puma" finišavo šeštas.

Š. Glikui, vairuojančiam "Ford Focus", finale nepasisekė. Startavęs iš penktosios pozicijos, jis netrukus po starto pateko į didelę grūstį ir aplamdė mašiną. Todėl lietuvis, pirmajame etape užėmęs aukštą ketvirtąją vietą, šįkart tesugebėjo įveikti tik vieną trasos ratą ir buvo klasifikuotas dešimtas.

Antrąją prizinę vietą, pralaimėjęs tik etapo nugalėtojui N. Naujokaičiui, šiose lenktynėse užėmė rusas Vadimas Makarovas su "Škoda Fabia", o trečiąją iškovojo veteranas iš Čekijos Ladislavas Brožekas, vairuojantis "Ford Focus".

Po dviejų etapų Europos automobilių kroso čempionato lyderis N. Naujokaitis turi 40 taškų.

Antrąją vietą su 24 taškais užima V. Makarovas, o trečiąją - italas Christianas Giarolo (23 taškai).

Ketvirtąją-penktąją vietas dalijasi R. Savickas ir latvis Janis Bogdanovičius (po 22 tšk.), o Š. Glikas su 20 taškų kol kas aštuntas.

Trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas gegužės 25 dieną vyks Bauskės trasoje Latvijoje.