„Dakarinis etapas“ – taip po finišo antrame „FIA“ pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės greičio ruože Kazachstane trasą apibūdino labiausiai patyręs Dakaro lietuvis Antanas Juknevičius. Jis kartu su šturmanu Dariumi Vaičiuliu beveik 370 km trasą įveikė per 4 val. 38 min. ir finišavo visai šalia geriausiųjų penketuko.

Šiandien Kazachstane „FIA“ pasaulio čempionato etapo dalyviai susipažino su visais galimais regiono paviršiais – trasoje buvo kopų segmentų, purvo ir klampių sekcijų, netrūko akmenų bei smėlio. Vienintelis varžybose dalyvaujantis Baltijos šalių ekipažas „CRAFT Bearings“ startavo iš devintosios pozicijos, greičio ruože aplenkė keletą varžovų ir fiziškai finišo liniją kirto septintojoje vietoje, tačiau išmatavus laiką, praleistą trasoje, lietuviai džiaugėsi šiandien užimta šeštąja pozicija.

„Ilga, sunki diena – ne veltui Kazachstane vykstantis pasaulio čempionato etapas yra ilgiausias ir bene sunkiausias. Šiandien turėjome visko – ir purvo, ir smėlio, ir netgi kopų. Būtent jose pavyko aplenkti vieną iš varžovų – katarietį Mohammedą Abu Issą su „MINI“. Juokavome – jei dykumose užaugusį lenkiame kopose, tai netrukus ir Nasserą pasivysim, – juokėsi rekordinę Baltijos šalims, 21-ą vietą šių metų Dakaro ralyje pasiekęs Antanas Juknevičius. – Gal tik nesitikėjome tiek purvo – teko net sustoti papildyti langų plovimo skysčio bakelį geriamu vandeniu, kad nuplautume susidariusią purvo plutą. Džiaugiuosi, jog pagavome savo tempą, laikome gerą greitį ir gerai susikalbam – bus tik geriau.“

Priekyje lietuvio penketuke išsidėstę „FIA“ lenktynininkai, dalyvaujantys beveik visuose pasaulio čempionato etapuose. Antrojo greičio ruožo nugalėtoju tapo Saudo Arabijos pilotas Yazeedas Al-Rajhis, penkiomis minutėmis aplenkės praėjusių metų taurės čempioną Nasserą Al-Attiyah.

Rytoj Kazachstane vykstančiose „FIA“ varžybose dalyvių laukia ilgiausia diena – iš viso teks įveikti 436 km, iš jų – 421 km greičio ruožais. Iš viso per šešis greičio ruožus lenktynininkai įveiks apie 2500 km, daugiausiai visoje „FIA“ pasaulio „Cross-Country“ ralio taurėje.