Europos vaikinų (iki 20 metų) čempionate lietuviai baigė kovą dėl medalių. Po labai prastos antrosios mačo dalies mūsiškiai turnyro ketvirtfinalyje 71:77 (24:21, 26:12, 9:20, 12:24) pralaimėjo Belgijai.

Turnyro pusfinalyje Belgijos rinktinės šeštadienį laukia Izraelis, o lietuviai tęs kovą dėl 5-8 vietų.

Pirmajame kėlinyje kurį laiką rezultatas buvo apylygis, visgi kėlinio pabaigoje po kelių sėkmingų atakų lietuviai pirmavo 24:21.

Po to mūsiškiai ėmė spręsti reikalus aikštėje. Solidžiai žaisdami gynyboje jie ir puikiai puolė. Belgai į tokius lietuvių veiksmus atsakymų neturėjo, rezultatas ėmė didėti, o ilsėtis komandos išėjo Lietuvos rinktinei pirmaujant jau 50:33.

Bet po pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė.

Belgai vedini savo  lyderio T. De Ridderio ėmė artėti, o lietuviai strigo puolime. L. Lelevičius vis imdavosi iniciatyvos, bet mūsiškiai vis vien per kėlinį sugebėjo pelnyti tik 9 taškus.

Tuo tarpu aukštesnę pavarą įjungę belgai sumetė 20 taškų ir prieš ketvirtą kėlinį priartėjo iki 53:59.

O ketvirtajame kėlinyje lietuviams pabusti taip ir nepavyko. Vienu metu jau lyg ir atrodė, kad lietuviai vėl perėmė žaidimo gijas, kai pirmavo 65:57, bet belgai surasdavo geresnių atsakymų ir po truputį artėjo.

Jie vis solidžiau atrodė puolime, o lietuviai tiesiog strigo. Galiausiai likus kelioms minutėms po dar vieno tritaškio belgai ne tik buvo priekyje, bet jau ir pirmavo keturiais taškais (72:68).

Lietuviai dar bandė persverti rezultatą, bet belgai užtikrintai išlaikė persvarą iki finalinės mačo sirenos bei šventė pergalę 77:71.

Belgija: Thijsas De Ridderis 16, Siebe‘as Ledegenas 15, Xanderis Pintelonas (5 atk. kam.) ir Seanas Pouedet (8 rez. perd.) – po 12

Lietuva: Liutauras Lelevičius 21, Motiejus Krivas 14 (13 atk. kam.), Titas Sargiūnas 11, Dovydas Butka (8 atk. kam.) ir Emilis Bartninkas – po 8.

Labai džiaugėmes ispanų pralaimėjimu. Jau kabinomės medalius ( gal net aukso ) kaip Atėnų Olimpiadoje, kai Argentina pusfinalyje nugalėjo JAV, o Lietuvai tereikėjo nugalėti italus ir finale Argentiną. Bet vėl gavome į kailį patys. Komanda be lyderio sunkią akimirką, be psichologinio parengimo ( kaip ir visos Lietuvos rinktinės ), nesugebanti pertvarkyti žaidimo ( alio, treneriai ! ). Sunkūs bus šie metai Lietuvos krepšiniui ir viskas baigsis fiasko vyrų pasaulio krepšinio čempionate šį rudenį. Labai norėčiau būti neteisus.
reik specialiai daryt,kad laimint 17 taškų, pralošt rungtynes,iš kur tą treniruokli toki glušą ištraukė?
Is kur ta treneri istrauket? Absoliutus nulis. Cia kaip ulanovad maskvyciui, taip butka pliaugai, mesk kiek nori, ir nesvarbu kad nepataikai.